Dün, 'Demir' pamuktan ağırdı

PTT 1. Lig'de dün, 'Derbi mesaileri' vardı. Günün ilk randevusunda Altınordu, Göztepe'yi 1-0'la geçerken ikinci adımda da Adana Demirspor, 'hemşerisi' Adanaspor'u 2-0'lık sonuçla mağlup etti. İlginçtir, iki derbinin de...

PTT 1. Lig'de dün, 'Derbi mesaileri' vardı. Günün ilk randevusunda Altınordu, Göztepe'yi 1-0'la geçerken ikinci adımda da Adana Demirspor, 'hemşerisi' Adanaspor'u 2-0'lık sonuçla mağlup etti.

İlginçtir, iki derbinin de futbol coğrafyamızdaki izdüşümleri benzer kapıları çalıyor; açmak gerekirse İzmir de Adana da bu ülkenin ekonomik gelişim açısından öncelikli şehirleri ama ‘güzel oyun’daki potansiyelleri, uzun bir süredir ‘Süper Lig’ vitrininden uzak duruyor.

Adana Demirspor geçen sezon kendi adına özlemine son vermek adına bir hayli mesafe kat etmiş ve “Bu sefer başarıyoruz” psikolojisine herkesi inandırmıştı.

Ama sezon sonuna doğru arka arkaya kaybedilen puanlarla hedeften çok çabuk uzaklaşılmış, camianın payına yine hasret düşmüştü.

Bu sezon İzmir takımları en azından geride kalan dokuz hafta itibariyle ‘Süper Lig’ hedefinde bir adım daha öndeler.

‘Adana ekürisi’nden ise Demirspor, dünkü galibiyetle ‘İlk altı’yla olan takibinde adımlarını sıklaştırdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkanın bütün filmleri 23 Ocak 2021 | 0 Okunma Karlar düşer, düşer düşer izlerim 16 Ocak 2021 | 71 Okunma Çok erken bir veda... 15 Ocak 2021 | 101 Okunma Gazeteciler başrolde! 09 Ocak 2021 | 69 Okunma Elbet bir gün buluşacağız! 02 Ocak 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar