Bu isyana 'Kar' dayanmaz...

'Açlık Oyunları' serisi, 'Alaycı Kuş-Bölüm 2'yle nihayete eriyor. Son bölümde isyanın simge kişiliği Katniss Everdeen, 'Diktatör Snow'u yok etme mücadelesine hız veriyor. Evet, bir seri daha “Bize ayrılan...

'Açlık Oyunları' serisi, 'Alaycı Kuş-Bölüm 2'yle nihayete eriyor. Son bölümde isyanın simge kişiliği Katniss Everdeen, 'Diktatör Snow'u yok etme mücadelesine hız veriyor.

Evet, bir seri daha “Bize ayrılan sürenin sonuna geldik” diyor. Suzanne Collins’in çok satan gençlik dizisinin aynı adlı sinema uyarlaması ‘Açlık Oyunları’ (‘The Hunger Games’), malum tanımsız bir gelecekte diktatoryal bir oluşuma karşı isyan bayrağını açan genç bir kızın öyküsünü anlatıyordu. Seri üç kitaptan oluşmaktaydı, sinemasal versiyon ise son kitabın ikiye bölünmesi sonucu toplam dört filmle salonlara uğradı. Bu hafta itibariyle gösterime giren ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş, Bölüm 2’de meseleye son nokta konuluyor.

İsminin ilham kaynağı Thomas Hardy’nin romanı ‘Çılgın Kalabalıktan Uzak’ın kahramanı olan Katniss Everdeen, hatırlanacağı gibi önceki bölümlerde sistemin en önemli kitle uyutma hamlelerinden biri olan ‘Açlık Oyunları’nı kazanmış, daha sonra da ‘Başkan Snow’a karşı isyancıların safından mücadeleye katılmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkanın bütün filmleri 23 Ocak 2021 | 59 Okunma Karlar düşer, düşer düşer izlerim 16 Ocak 2021 | 74 Okunma Çok erken bir veda... 15 Ocak 2021 | 101 Okunma Gazeteciler başrolde! 09 Ocak 2021 | 69 Okunma Elbet bir gün buluşacağız! 02 Ocak 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar