Pereira projesi gelişiyor

Fenerbahçe sadece kaliteyle değil, mücadeleyle de fark yarattı...

Fenerbahçe sadece kaliteyle değil, mücadeleyle de fark yarattı...

Vitor Pereira’nın ilk Türkiye macerasında da aslında yapmak istediği buydu: Kadıköy’de sıfırdan yepyeni bir anlayış tesis etmek istiyordu. Kendisi okullu bir hoca. Bu noktalara parıltılı futbolculuk kariyeriyle değil, akademide iyi derece yaparak, çok çalışarak ve üreterek geldi. Fenerbahçe’de beş yıl önce de bir metot takımı yaratmak istiyordu. 2015-16’da gerek biraz daha genç oluşu, gerek farklı başkan profili, gerekse Van Persie’nin hoca otoritesi üstünde bıraktığı hasar nedeniyle İstanbul’da hayal ettiği ortamı yaratamamıştı.

Bu kez aradığı ortamı buldu sanki. Fenerbahçe oyuncu grubunu istediği gibi şekillendiriyor, soyunma odasında en güçlü figür o. İstediğini kenarda oturtup, istediğini değiştirebiliyor. İstediği formasyonu oynatabiliyor. Bu özgürlük de ona bildiklerini sahaya yansıtma fırsatı tanıdı. Dün Helsinki’de izlediğimiz takım da tam anlamıyla onun takımı. Tepeden tırnağa onun hayali.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek planlı teknik direktör 22 Ekim 2021 | 412 Okunma Golleri alanlar değil adamlar atıyor 20 Ekim 2021 | 433 Okunma Bu farkı Abdullah Avcı yarattı 18 Ekim 2021 | 481 Okunma Gole 8 pasla gidenin 15 pasla gidenle savaşı 17 Ekim 2021 | 310 Okunma Beşiktaş ilk yarıda kaybetti 16 Ekim 2021 | 224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar