Ferdi Kadıoğlu, Yusuf Demir ve Ercan Kara

Ofansif olaraksa Pelkas, İrfan gibi kaliteli ayakların eksiklikleri hissediliyor elbette

Şenol Güneş, milli takımla ilgili sorunu mutlaka çözmeli.

Altay, Süper Lig’in ilk iki haftasının flaş takımıydı. Yalnızca aldıkları farklı galibiyetler ve liderlikleri sebebiyle değil. Neredeyse tüm olumlu istatistiklerde de zirveyi işgal etmeye yeten olumlu oyunları sebebiyle. Dün geceye kadar Süper Lig’de şut, rakip ceza alanında topla oynama ve net pozisyon kategorilerinin hepsinde zirvedeydi Altay.

Ancak İzmir’deki Fenerbahçe müsabakasına ilk iki haftadaki Kayseri ve Alanya maçlarının bayağı dışında bir stratejiyle çıktılar. Beşli savunmalarını neredeyse hiç bozmadılar, iki ön liberonun da katılımıyla yedili bir blokla karşılamayı tercih ettiler. Amaç belli ki Fenerbahçe’nin tamamlayamadığı hücumlarda Kappel ve Bamba’nın hızından faydalanmaktı. Ancak Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’sinin iyi olduğu konulardan biri, topun kay bedildiği alanda verdikleri reaksiyon. Dün de yitirdikleri anlarda iyi tepki verdiler ve Altay’a kontratak fırsatı tanımadan götürdüler maçın büyük bölümünü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu farkı Abdullah Avcı yarattı 18 Ekim 2021 | 456 Okunma Gole 8 pasla gidenin 15 pasla gidenle savaşı 17 Ekim 2021 | 309 Okunma Beşiktaş ilk yarıda kaybetti 16 Ekim 2021 | 224 Okunma Kaygı sokağından hayal otobanına bağlantı maçı 15 Ekim 2021 | 212 Okunma Maça 65’te başladık 12 Ekim 2021 | 536 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar