Emirhan’ı izlemek bir zevk

Beşiktaş’ın yaptığı hemen her olumlu aksiyonun içinde o vardı.

Beşiktaş’ın yaptığı hemen her olumlu aksiyonun içinde o vardı.

Dün Beşiktaş’ın çok fazla hamle kabiliyeti olmayan yedek kulübesini görünce aklım 90’lı yıllar geldi. Beşiktaş’ın efsanevi teknik direktörü Gordon Milne bir antrenman ustasıydı. İngiliz teknik adam tüm çalışmalarını hafta içinde incelikle yapar, hafta sonu maçlarda kenarda otururdu. Çok fazla ayağa kalkmazdı. Çok fazla talimat vermez, makine düzeninde işleyen takımını oturarak izlerdi.

Gordon takımını hafta içinde bu kadar iyi hazırladığı için, çok fazla oyuncu değişikliği de yapmazdı. O dönem futbol zaten bugünkü kadar atletik değildi, sporcular ölesiye yorulmuyorlardı, değişiklik bir mecburiyet gibi görünmüyordu. Gordon da bir aciliyet olmadıkça değişiklik yapmayan türdendi.

YEDEK OLMAK ZULÜMDÜ!

Siyah beyazlıların ilk 11’i de çok istikrarlı olduğu için o dönem Beşiktaş’ta yedek oyuncu olmak zulümdü adeta! Halim Okta da o dönemin şanssızlarındandı. Bence çok iyi bir santrfordu, eğer Beşiktaş’ta Ali-Feyyaz gibilerin alternatifi olarak kalmasaydı, Süper Lig kariyerinde belki 100 golü olabilirdi Halim’in. Dün Okta’yı kenarda görünce zihnim beni 90’lı yıllara götürdü, üstelik kulübesi de maça müdahale edebilecek gibi değildi Halim Hoca’nın. Başlayan 11’in çözmesi gereken bir maçtı dünkü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Jorge Jesus topu Valerien Ismael golü istiyor 02 Ekim 2022 | 136 Okunma Okan Buruk’un karşısında iki teknik adam var 01 Ekim 2022 | 286 Okunma Büyükekşi, Altıntop ve Kuntz’a açık mektup 27 Eylül 2022 | 398 Okunma Sadece Kuntz değil, onu getirenler de bedel ödemeli 26 Eylül 2022 | 786 Okunma Kırılma maçlarında sakin kalmamız gerek 23 Eylül 2022 | 299 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar