Düşük bütçeli bir Trent-Salah filmi

Dün Beşiktaş’ta hemen herkes çok iyiydi ancak Rosier-Ghezzal’ı ayrı bir yere koymak gerek. Dün Vodafone Park’ta eğlenceli bir futbol maçı izledik, ama beni neredeyse iyi oyun kadar ilgilendiren şey, iki hocanın bozduğu iki ezberdi.

Dün Beşiktaş’ta hemen herkes çok iyiydi ancak Rosier-Ghezzal’ı ayrı bir yere koymak gerek.

Dün Vodafone Park’ta eğlenceli bir futbol maçı izledik, ama beni neredeyse iyi oyun kadar ilgilendiren şey, iki hocanın bozduğu iki ezberdi. Öncelikle Fuat Çapa’nın sahaya 3-4-3’le çıkmasını önemsiyorum. Anlaşılan o ki, sezon başında tüm Türk teknik adamlar gizli bir evde bir araya gelip tüm takımları 4-2-3-1 oynatma konusunda bir sözleşmeye imza atarken Fuat Çapa orada değilmiş (!) Süper Lig’de Sumudica dışında bir teknik adamın nihayet farklı bir şey denemesi mutluluk verici. Elbette maçları formasyonlar kazanmıyor, oyuncular kazanıyor. Ancak tüm Türk teknik adamların da (kadrolarına, oyuncu listelerine uysun ya da uymasın) 4-2-3-1’den şaşmaları garip gerçekten.

KAZANAN TAKIM BOZULUR

Dünkü maçta yıkıldığına sevindiğim bir başka ezber de, ‘kazanan takım bozulmaz’ saçmalığı... Bu da artık tarihin tozlu sayfaları içinde yok olması gereken bir büyük Türk yanılgısı gerçekten. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sol yarımküre telepatisi ve makine düzeni 26 Ocak 2021 | 298 Okunma Türkiye Kupası maçının tekrarını mı yayınladılar? 25 Ocak 2021 | 331 Okunma İki sanatçının ortak sergisi 24 Ocak 2021 | 112 Okunma Acaba üçüncü golü kim atacak? 22 Ocak 2021 | 358 Okunma İlk golü atınca 'Harlem'e dönüşüyorlar 21 Ocak 2021 | 522 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar