Bütün ezberleri bozan adam

Hürriyet Gazetesi Yazarı Uğur Meleke'nin bugünkü (19.09.2022)''Bütün ezberleri bozan adam'' başlıklı yazısı.

Jorge Jesus yine farkını ortaya koydu.

Jesus eğer Türkçe bilseydi, herhalde bozduğu o yıllanmış ezberlerimize sıkça değinebilirdi basın toplantılarında! Gerçi Jesus’un lisan öğrenme konusunda çok başarılı olmadığını biliyoruz hepimiz. Zaten kariyerinde 1 Copa Libertadores-6 Portekiz şampiyonluğu, 2 Avrupa Ligi-1 Dünya Kulüpler Kupası finali olan bir hocanın 5 büyük ligde çalışmaması garipliğinin de nedeni bu. Portekizce dışında herhangi bir lisanı, özellikle de İngilizce’yi mükemmel konuşamaması.

1- LİGİ BİLEN TEKNİK ADAM KLİŞESİ

Bizim 30 yıllık ezberimize göre ligi iyi bilen teknik adam makbuldür burada. Jesus sadece iki ayda futbolda ortak bir dil konuşulduğunu, iyi oyun oynatmak için ligi çok da bilme zorunluluğu olmadığını gösterdi sanırım. Dün geriden çıkma konusunda geniş bir repertuvara sahip Farioli’nin Alanyaspor’una karşı önde gerilla presi oynadı takımı.

2- BİR HAFTADA 3 MAÇ OYNADIK KLİŞESİ 

Bu ülkede çalışan her teknik adamdan Avrupa maçları sonrası duyduğumuz o klişeyi de mahvetti Portekizli Hoca. Rennes ve Alanya maçları arası tam 8 oyuncu değiştirip aynı futbolu oynatabiliyor takımına.

3- SEZONU ERKEN AÇTIK KLİŞESİ

Sezon 20 Temmuz’da açılmış, yıpratıcı maçlar oynanmış ama takımının fiziksel seviyesi üst düzey. Hemen hemen her oyuncu gelişiyor. İlk başlarda eleştirilen Gustavo vites artırdı. Tartışmalı İrfan 4 günde 2 maçta iki gol atıyor. Emre Mor gelişiyor. Herkese teker teker dokunmayı başardı sadece iki ayda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kırılma maçlarında sakin kalmamız gerek 23 Eylül 2022 | 247 Okunma Bütün ezberleri bozan adam 19 Eylül 2022 | 1.184 Okunma Galatasaray kulübesi: 2 Konya kulübesi: 1 17 Eylül 2022 | 274 Okunma Sonuna kadar hak edilmiş bir puan 16 Eylül 2022 | 500 Okunma Valerien Ismael üzerine düşünceler 13 Eylül 2022 | 1.203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar