Bundesliga renkli, Joachim Löw renksiz

Deschamps bu turnuvayı kazanırsa, futbolcu-hoca olarak Dünya Kupası-Euro dublesi yapan tek kişi olacak

Bundesliga deneysel bir turnuva.

Sürekli yenileniyorlar, genç futbolcuya da, genç hocaya da, genç fikre de önce onlar şans veriyorlar; o yüzden de inovasyon yaratıyorlar. O yüzden Heynckes futbolun kaderine dokunuyor, Bundesliga’da büyüyen Klopp-Guardiola rekabeti global oyunu dönüştürüyor. Halen Flick’iyle, Nagelsmann’ıyla, Rose’si-Hütter’i-Glasner’iyle bir fikir atölyesi gibi Bundesliga. Ama Alman Ligi’nin bu renkliliği, bu yaratıcılığını milli takımda görmek zor.

Almanya’nın oyuncuları hızlı, oyunu yavaş. Bundesliga sürükleyici, Alman Milli Takımı renksiz. Dün de ev sahibi avantajına rağmen, kadrolarında 11 tane Şampiyonlar Ligi şampiyonu bulundurmalarına rağmen, topa da sahip olmalarına rağmen oyuna sahip olamadılar. Daha yaratıcı olan, hücuma geçişlerde daha iyi fikirler üreten ve bunları sahaya yansıtan taraf Fransa’ydı bence.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Acı 55 yılını doldurdu 12 Temmuz 2021 | 284 Okunma Yerde İtalya, havada İngiltere 11 Temmuz 2021 | 105 Okunma Ben Şenol Güneş'e olan inancımı kaybettim 09 Temmuz 2021 | 457 Okunma Şenol Güneş'e 10 soru 08 Temmuz 2021 | 604 Okunma Güzel oyun değil doğru oyun kazandı 07 Temmuz 2021 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar