ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Çağlar-Hasan Ali bağlantısında tükendik

UEFA Uluslar Ligi B kategorisindeki 12 ülke içinde Dünya Kupası’nda çeyrek final görmüş yalnızca iki ekip var: Rusya ve İsveç .

Uğur Meleke
Uğur Meleke Hürriyet Gazetesi
15 Ekim 2018 | 182

UEFA Uluslar Ligi B kategorisindeki 12 ülke içinde Dünya Kupası’nda çeyrek final görmüş yalnızca iki ekip var: Rusya ve İsveç...

Her ikisi de bizim rakibimiz. Zorlu bir gruptayız, güçler birbirine yakın. Kaybetmemek için her an konsantrasyonunuz yüksek olmalı. Her detayı çalışmış olmalısınız. Dün de kıran kırana bir maç vardı Sochi’de. Ama detaylarda üstün olan taraf ev sahibi Rusya’ydı bence.
İki takımın da zayıf karnı, geriden kaliteli çıkamamaları. Biz önde bassak onlara (İsveç’in Dzhikia’yı 7 top kaybına zorladığı gibi) sıkıntı çıkarabilirdik, ama maalesef onlar yaptı o presi... Maça olağanüstü bir baskıyla başladılar, ilk hücumları 4 dakika sürdü adeta. Özellikle sağımızı kapadılar, bizi soldan çıkmaya zorladılar. Orada da sol stoper Çağlar-sol bek Hasan arasında berbat bir iletişimsizlik vardı ve defalarca top yitirdik o bağlantıda. Lucescu’ya sormak istiyorum: Bosna maçında bizi hep geriden çıkaran adam olan Ömer, formasını Hasan’a neden kaptırdı ki? Ya da Bosna maçıyla Rusya arasında savunma dörtlüsünün 3’ü neden değişti? En çok uyuma ihtiyacı olan bölgemiz savunma değil mi sizce de?
Maçın ikinci kilit detayı ise, hava topları idi. Ruslar önde basınca topu sürekli Sinan’a oynadık. Sinan da topu sol açık-sağ açık bölgemize şişirdi amaçsızca! Rus bekler Fernandes’le Kudryashov, Hakan’la Cengiz’e karşı hava topu kazanma rekoru kırdılar dün gece. Aynı şekilde Dzyuba’nın da Okay’a üstünlüğü vardı maalesef.
Uluslar Ligi B kategorisinde grup ikincilerinin de play-off yapma ihtimalleri var, ama artık bizim hedefimiz 21 Mart’ta başlayacak Euro 2020 elemeleri. O tarihe kadar gelişmeye devam. Dünkü gibi 24 yaş altı 5 oyunculu cesur takımlar yapmaya devam. “Adam gibi adamlar çetesi” sonrası arınmaya, pırıl pırıl bir mill...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER