Yangın doğal olmayan en büyük felakettir!..

Çaresiz bir kadın, Manavgat’ta yanan evinin karşısına geçmiş, gözyaşları arasında feryat ediyor: “Allah’ım bu ne? Böyle acı mı olur? Hiçbir şeyimiz kalmamış ama daha yanıyor....

Çaresiz bir kadın, Manavgat’ta yanan evinin karşısına geçmiş, gözyaşları arasında feryat ediyor: “Allah’ım bu ne? Böyle acı mı olur? Hiçbir şeyimiz kalmamış ama daha yanıyor. Ne yapacağız,  nerede kalacağız? Yavrumun çeyizleri gitti. Ciğerimin çeyizleri yandı. Dayanılır mı buna?..”

★★★

Bir başkası kül olan serasının önüne oturmuş ağlıyor.

Kollarında yanıklar olan biri, kendisine uzatılan mikrofona canını zor kurtardığını anlatıyor.

Köylerinde yanmadık ev kalmadığı gibi dumandan hastaneye kaldırılanlar olduğunu söyleyen biri de “Bittik” diyor. “Biz de bittik, bizim için hayat da bitti!..”

Elindeki şişenin çoktan boşaldığını fark edemeyen bir felaketzedenin içi öylesine yanmış ki hala şişeyi dikip su içmeye çalışıyor!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin Kabil Havaalanı’nı işletmesinin çok belalı sonuçları olur!.. 19 Eylül 2021 | 108 Okunma Zulüm(büs)!.. 18 Eylül 2021 | 269 Okunma Sedat Peker’in iddialarının odağındaki ilçede neler oluyor?.. 17 Eylül 2021 | 3.862 Okunma Ekonomide yangın tehlikesinden önce son uyarı!.. 16 Eylül 2021 | 344 Okunma Terörist meyve sebzeler!.. 15 Eylül 2021 | 223 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar