Yalçın Ayaslı ve Borajet’e nasıl çöktüler?..

“Türkiye’nin efsane büyükelçilerinden Dr. Şükrü Elekdağ, Washington’da görev yaptığı sırada, ABD’de ülkemizi savunan sivil toplum kuruluşlarını örgütlemiş ve...

“Türkiye’nin efsane büyükelçilerinden Dr. Şükrü Elekdağ, Washington’da görev yaptığı sırada, ABD’de ülkemizi savunan sivil toplum kuruluşlarını örgütlemiş ve güçlenmelerini sağlamıştı.

Bu arada yolu, iftiralar atılarak BoraJet’e ‘çöküldüğü’ sırada bu havayolunun sahibi olan ve şirketini elinden alan Sezgin Baran Korkmaz’ın aleyhine New Hampshire’de dava açmış bulunan Yalçın Ayaslı ile de kesişmiş.

Konu ve kişiler yeniden gündeme gelince, lütfetti, bana Yalçın Ayaslı’ya Atatürk Society Of America tarafından verilen ‘2020 Atatürk Cumhuriyet Tarihi Bilim Ödülü’ nedeniyle yaptığı konuşmanın metnini yolladı.

İçinde ilginç bilgiler olan bu mektubu aşağıda alıntıladım.

★★★

Sayın Dr. Yalçın Ayaslı’ya ‘Atatürk Ödülü’ verilmesi nedeniyle bana sağlanan konuşma fırsatını gerçek bir imtiyaz sayıyor ve bundan onur duyuyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kameramanın ölümü!.. 01 Ağustos 2021 | 0 Okunma Orman yangınlarıyla mücadeleyi Türk Hava Kuvvetleri üstlenmeli!.. 31 Temmuz 2021 | 43 Okunma Yangın doğal olmayan en büyük felakettir!.. 30 Temmuz 2021 | 97 Okunma Afganistan kabusu!.. 29 Temmuz 2021 | 290 Okunma İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kavakçı Ailesi’nin kazanç kapısı olmuş!.. 28 Temmuz 2021 | 1.479 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar