Yakında devlet hastanelerinde çocuk doktoru kalmayacak!..

Devlet hastaneleri birçok yönden alarm veriyor.

Olgular, gereken önlemlerin acilen alınmaması halinde, yakında başta İstanbul olmak üzere ülke genelindeki devlet hastanelerinde çocuk doktoru bulmakta zorlanacağımızı gösteriyor.

CHP İstanbul Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Ali Gökçek, geçtiğimiz günlerde açıklanan Tıp Uzmanlık Sınavı (TUS) yerleştirme sonuçlarında İstanbul’un birçok hastanesinde çocuk sağlığı ve hastalıkları kontenjanlarının boş kalması üzerine, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Gökçek, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya yönelttiği soru önergesinde, “Bugüne kadar uygulanan yanlış sağlık politikalarının karşımıza çıkardığı bu vahim tablo konusunda Sağlık Bakanlığı hiç vakit kaybetmeden gereken tedbirleri almalı, hekimlerin, uzmanların yıllardır dile getirdiği sorunlar süratle çözüme kavuşturmalıdır” dedi.

★★★

CHP’li Ali Gökçek önergesinde şu vahim tespitlere yer verdi:

“Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2024 1. Dönem TUS sonuçları incelendiğinde, İstanbul’da birçok hastanede çocuk sağlığı ve hastalıkları kontenjanlarının boş kaldığı görülüyor. İstanbul genelindeki hastaneler için açılan çocuk sağlığı ve hastalıkları kontenjanlarının yarıdan fazlası boş kalmış, örneğin Bağcılar, Ümraniye, Samatya, Haseki, Okmeydanı gibi önemli Eğitim ve Araştırma Hastanelerimizin açtığı kontenjanlar hiç tercih edilmemiştir!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’de her şey çok pahalı en ucuz şey ise insan hayatı!.. 17 Temmuz 2024 | 2.498 Okunma Milli futbolcumuz Merih Demiral’a verilen ceza yargıya gidiyor!.. 12 Temmuz 2024 | 2.440 Okunma Emekli Vildan Hanım’ın kiracı çilesi!.. 11 Temmuz 2024 | 2.745 Okunma Uğur Dündar Uçuşlardaki bıktırıcı gecikmelerin nedeni bakın neymiş?.. 10 Temmuz 2024 | 2.734 Okunma Siyasi partilerin sığınmacı politikaları seçimlerin kaderini belirleyecek!.. 07 Temmuz 2024 | 2.207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar