Vatandaşın aklıyla alay ediyorlar!..

“Her yerde karşımıza çıkıyorlar. Hatta çıkmaktan da öte adeta fışkırıyorlar. İnanmayan, önceki gün İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’ın sosyal...

“Her yerde karşımıza çıkıyorlar.
Hatta çıkmaktan da öte adeta fışkırıyorlar.
İnanmayan, önceki gün İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’ın sosyal medya hesabından paylaştığı çarpıcı gerçeğin görüntülerine baksınlar. Artvin’deki CHP’li gençler, adeta dedektif gibi çalışarak, bir mahallenin sokak aralarında uzun süredir yaşanmadığı için enkaza dönüşmüş iki konut bulmuşlar. Muhtarlıkta askıya çıkarılan listelerden, yıllardır in cin top oynayan bu metruk yapılarda, toplam 64 seçmenin yaşadığını (!) belirlemişler!
Öyle mezbelelik bir yer ki orada ancak fareler yaşayabilir! Ancak onların sayısı bile 64’ü bulmaz!..

★★★

Yurdun dört bir yanında görünmez eller, iktidarın riskli gördüğü yerlere, güçlü bulunduğu bölgelerden seçmen kaydırmışlar!
CHP’nin çalışkan isimlerinden, geçen dönem İstanbul milletvekilliği de yapan gazeteci Barış Yarkadaş’ın iddiasına göre; son yerel seçimlerde AKP’nin kılpayı kazandığı Üsküdar’a, Sultanbeyli’den aktarımlar olmuş.
Adalar, Çatalca ve daha birçok il ve ilçede de durum farksızmış.
Yarkadaş, o seçim bölgelerinde yaşamamalarına rağmen, orada ikamet ediyormuş gibi gösterilen kaydırma seçmenlerin seçim günü kaydedildikleri il ve ilçelere getirilip oy kullandırıldıktan sonra, tekrar geri götürüleceklerini, tüm organizasyonun şimdiden yapıldığını öne sürüyor.
Yarkadaş’ın dile getirdiği öylesine çarpıcı bir örnek var ki duyduğumda “Bunu Aziz Nesin öykülerinde bile bulamayız” demekten kendimi alamadım!
Efendim Üsküdar’daki seçmen sayısını çoğaltmak için taşınacak kişileri nerede ikamet ediyor göstermişler biliyor musunuz?
Beylerbeyi Stadyumu’nun çimlerinde!..
Çimlere 13 seçmen adı yazmışlar!
Allah’tan tribünler akıllarına gelmemiş!
Ya çimler yerine binlerce kişiyi tribünlerde ikamet ediyormuş gibi gösterselerdi?
O takdirde seçime bile gerek kalmazdı!..”

★★★

Buraya kadar okuduğunuz satırları ocak ayında bu köşede yayınladığımızda, AKP’liler ve yandaşları ekranlarda koro halinde yalanlıyorlar ve iddia sahipleriyle dalga geçiyorlardı.
Yüksek Seçim Kurulu ise tüm kayıtların incelendiği ve güncellemelerde en ufak kuşkuya gerek olmadığı güvencesini veriyordu.
Bugün ise aynı kişiler, yine kanal kanal dolaşıp, Büyükçekmece’de soyadlarına bakılarak AKP’ye oy verecekleri anlaşılan binlerce seçmenin kaydırıldığını öne sürüyorlar!..
Ama AKP’den Büyükçekmece Belediye Başkan adayı olan Mevlüt Uysal’ın Özel Kalem Müdürü ile Başakşehir Spor Kulübü yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 11 kişinin, hep birden Büyükçekmece-Kamiloba’daki eve nasıl taşındıkları iddiasına cevap veremiyorlar!..
Yeniden Büyükçekmece Belediye Başkanı seçilen Hasan Akgün ise dünkü basın toplantısında bombayı patlatıyor!
Yanına çağırdığı 5-6 yaşlarındaki bir çocuğu göstererek, seçimin iptaline gerekçe yaratmak amacıyla soruşturma yaptırılan polislerce onun hakkında, sanki kaydırma seçmenmiş (!) gibi zabıt tutulduğunu söylüyor!..

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Askıda aşı!.. 21 Ocak 2021 | 128 Okunma Karanlığın kuvveti!.. 20 Ocak 2021 | 230 Okunma Don Jose De Toledo En Salinas!.. 17 Ocak 2021 | 100 Okunma Olmak ya da olmamak!.. 16 Ocak 2021 | 117 Okunma Bakan Koca, aşı anlaşması belgelerini kamuoyuyla paylaşmalı!.. 15 Ocak 2021 | 163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar