Varlıklarımızı ucuza satmak için mi faizi düşürdüler?..

Döviz kurunun yükseleceğinin ve dünyada faizlerin yükseleceğini bilinmesine, Türkiye’de yapışkan enflasyonun yükselmeye devam edeceğinin görülmesine rağmen, Merkez Bankası faizi neden...

Döviz kurunun yükseleceğinin ve dünyada faizlerin yükseleceğini bilinmesine, Türkiye’de yapışkan enflasyonun yükselmeye devam edeceğinin görülmesine rağmen, Merkez Bankası faizi neden düşürdü?

Tüm yurttaşlarımız için büyük önem taşıyan bu kararın nedeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, uzmanlarca “bilim dışı” olarak değerlendirilen “Faiz enflasyonun nedenidir” şeklinde özetlenebilecek kanaati mi?

Ekonomi üstünde bu kadar yüksek maliyeti olan bu kararı sadece bir inatla ya da bilgisizlikle açıklamak yeterli mi?

Tabii ki değil.

★★★

Doğru Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası’na göre; bu karara bakarken bir şeyi eksik görüyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu yazıyı bana Allah yazdırdı! 22 Ocak 2022 | 850 Okunma Tarımı mahvettik, enflasyon fırlayacak! 21 Ocak 2022 | 120 Okunma Çözülüm süreci! 20 Ocak 2022 | 141 Okunma Düşman insanın kendisidir! 19 Ocak 2022 | 73 Okunma Teröristbaşı Öcalan hesap soracak yargıç konumuna yükseltildi!.. 16 Ocak 2022 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar