Varlıklarımızı ucuza satmak için mi faizi düşürdüler?..

Döviz kurunun yükseleceğinin ve dünyada faizlerin yükseleceğini bilinmesine, Türkiye’de yapışkan enflasyonun yükselmeye devam edeceğinin görülmesine rağmen, Merkez Bankası faizi neden...

Döviz kurunun yükseleceğinin ve dünyada faizlerin yükseleceğini bilinmesine, Türkiye’de yapışkan enflasyonun yükselmeye devam edeceğinin görülmesine rağmen, Merkez Bankası faizi neden düşürdü?

Tüm yurttaşlarımız için büyük önem taşıyan bu kararın nedeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, uzmanlarca “bilim dışı” olarak değerlendirilen “Faiz enflasyonun nedenidir” şeklinde özetlenebilecek kanaati mi?

Ekonomi üstünde bu kadar yüksek maliyeti olan bu kararı sadece bir inatla ya da bilgisizlikle açıklamak yeterli mi?

Tabii ki değil.

★★★

Doğru Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası’na göre; bu karara bakarken bir şeyi eksik görüyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Söylemesek olmazdı!.. 05 Ekim 2022 | 159 Okunma Demokrasi liginde Faroe Adaları’nın altına düşer gibi düştük!.. 01 Ekim 2022 | 111 Okunma Süfli (!) heves... 30 Eylül 2022 | 165 Okunma Aydınlık yarınlara ulaşmak çok mu zor?.. 29 Eylül 2022 | 135 Okunma Bitsin artık bu çile! 28 Eylül 2022 | 107 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar