Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde dudak uçuklatan yolsuzluk iddiaları!..

Bugün sizlere Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde görev yapan ve ismi bende saklı olan bir mühendisin kaleminden, bu kurumda yaşanan büyük bir skandalla ilgili iddiayı aktaracağım.

Bugün sizlere Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde görev yapan ve ismi bende saklı olan bir mühendisin kaleminden, bu kurumda yaşanan büyük bir skandalla ilgili iddiayı aktaracağım.

Önce mektuba bir göz atalım:

★★★

“Merhaba Uğur Bey,

Ben Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalışan bir personelim.

Depremde yıkılan veya hasar gören vakıf eseri camiler için Genel Müdürlüğümüzde bugüne kadar ihaleler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Bu ihalelerin bir kısmında, ihale komisyonu üyesi olarak ben de yer aldım.

Kurumda yeterli sayıda teknik personelin olmamasına rağmen 300 adet sağlamlaştırma ihalesi acele bir şekilde yapıldı.

Şu anda da 170 cami, medrese gibi vakıf eserleri için personel üzerinde baskı oluşturularak acele bir şekilde yaklaşık maliyet hazırlatılıyor ve bunların ihalesine bir an önce çıkılması planlanıyor…”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli futbolcumuz Merih Demiral’a verilen ceza yargıya gidiyor!.. 12 Temmuz 2024 | 2.419 Okunma Emekli Vildan Hanım’ın kiracı çilesi!.. 11 Temmuz 2024 | 2.744 Okunma Uğur Dündar Uçuşlardaki bıktırıcı gecikmelerin nedeni bakın neymiş?.. 10 Temmuz 2024 | 2.730 Okunma Siyasi partilerin sığınmacı politikaları seçimlerin kaderini belirleyecek!.. 07 Temmuz 2024 | 2.207 Okunma Bu pazar seçim olsa hangi parti kazanır? 06 Temmuz 2024 | 2.924 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar