Utanç ve acı dolu öfkeyi yaşarken!..

Dün Meclis’te Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sınır ötesi harekat izni veren tezkerenin uzatıldığı tarihi oturumda İYİ Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Dr.Aytun Çıray, ABD...

Dün Meclis’te Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sınır ötesi harekat izni veren tezkerenin uzatıldığı tarihi oturumda İYİ Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Dr.Aytun Çıray, ABD Başkanı Trump’ın tehdit mesajlarının milletimizde yarattığı utanç ve acı dolu öfkeyi anlatırken şunları söylüyordu:

Kendimi 15 Mayıs 1919’unda şehri düşman tarafından işgale uğramış bir İzmirli gibi hissettiğimi söylemeliyim. Hasan Tahsin’i ilk kurşunu atmaya hangi duyguların sevk ettiğini artık çok iyi biliyorum. Bu duyguları bana ve kalbi Türk Milletinin onuru, refah  ve barış dolu geleceği için atan tüm vatandaşlarımıza yaşatanları şiddetle kınıyorum. Sadece 140 karakterle 82 milyon insanımız için, bu kadar aşağılayıcı, bu denli haysiyet kırıcı olma becerisini gösteren kimse, elbette Trump’tan başkası olamazdı!..

★★★

Sayın Milletvekilleri,

Trump, dün akşamki mesajlarıyla Türk Milletini tehdit etmek ve küçük düşürmekle kalmamış, Cumhurbaşkanında somutlaşan iktidarı da feci ve alçaltıcı bir tuzağın içine çekmiştir.

ABD’nin silahlı güçlerini TSK’nın operasyon bölgesinden uzaklaştırdığını ve Sayın Erdoğan’ın Kasım ayında Beyaz Saray’a davet edildiğini açıklaması, tuzağın ilk adımıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Efsanenin doğuşu!.. 20 Ekim 2019 | 252 Okunma Roma İmparatoru Trump!.. 19 Ekim 2019 | 237 Okunma O kahraman generali bir de benden dinleyin!.. 18 Ekim 2019 | 1.401 Okunma Kürt düşmanı kim?.. 17 Ekim 2019 | 544 Okunma Araplar bizi neden sattı diyenler bu tüfeğe iyi baksınlar!.. 16 Ekim 2019 | 1.793 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar