Utanç ve acı dolu öfkeyi yaşarken!..

Dün Meclis’te Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sınır ötesi harekat izni veren tezkerenin uzatıldığı tarihi oturumda İYİ Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Dr.Aytun Çıray, ABD...

Dün Meclis’te Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sınır ötesi harekat izni veren tezkerenin uzatıldığı tarihi oturumda İYİ Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Dr.Aytun Çıray, ABD Başkanı Trump’ın tehdit mesajlarının milletimizde yarattığı utanç ve acı dolu öfkeyi anlatırken şunları söylüyordu:

Kendimi 15 Mayıs 1919’unda şehri düşman tarafından işgale uğramış bir İzmirli gibi hissettiğimi söylemeliyim. Hasan Tahsin’i ilk kurşunu atmaya hangi duyguların sevk ettiğini artık çok iyi biliyorum. Bu duyguları bana ve kalbi Türk Milletinin onuru, refah  ve barış dolu geleceği için atan tüm vatandaşlarımıza yaşatanları şiddetle kınıyorum. Sadece 140 karakterle 82 milyon insanımız için, bu kadar aşağılayıcı, bu denli haysiyet kırıcı olma becerisini gösteren kimse, elbette Trump’tan başkası olamazdı!..

★★★

Sayın Milletvekilleri,

Trump, dün akşamki mesajlarıyla Türk Milletini tehdit etmek ve küçük düşürmekle kalmamış, Cumhurbaşkanında somutlaşan iktidarı da feci ve alçaltıcı bir tuzağın içine çekmiştir.

ABD’nin silahlı güçlerini TSK’nın operasyon bölgesinden uzaklaştırdığını ve Sayın Erdoğan’ın Kasım ayında Beyaz Saray’a davet edildiğini açıklaması, tuzağın ilk adımıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Eğitim Bakanı’ndan 500 bin öğrenciyle ilgili sorumuza cevap var!.. 23 Şubat 2020 | 378 Okunma İzninizle 22 Şubat 2020 | 75 Okunma İlker Başbuğ, Kaşif Kozinoğlu, Enver Altaylı!.. 21 Şubat 2020 | 748 Okunma Ali İsmail Korkmaz!.. 20 Şubat 2020 | 203 Okunma Tükeniş!.. 19 Şubat 2020 | 869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar