Uğur Dündar belgeselinin gösterimi başlıyor!..

Çok heyecanlıyım. Sözcüklerle anlatamayacağım kadar heyecanlıyım...

Çünkü bu akşam “UĞUR DÜNDAR- 50.YIL BELGESELİ” nin ilk gösterimi var,
Belgesel fikrinin nasıl doğduğunu ve tüm aşamalarını benim anlatmamın doğru olmayacağını düşünüyor ve sözü yapımın yönetmeni sevgili Gökmen Ulu kardeşime bırakıyorum. (Ayrıca ne kadar uğraşsam, her zaman olduğu gibi, bu süreçte de yanımda dimdik duran değerli kardeşim Yılmaz Özdil kadar güzel anlatamayacağımı da biliyorum!..)

★★★

“Yarım asırdır toplumun bilgi edinme hakkına hizmet eden çok sevgili ağabeyim, öğrencisi olmaktan onur duyduğum duayen gazeteci Uğur Dündar’ın belgeselini yapma fikri iki yıl önce geldi aklıma. Bu düşünce ustaya saygı ve vefa duygusunun çok ötesinde, Türkiye’nin en güvenilir kişisini herkese anlatmak, gençlere rol model göstermek ve gelecek kuşaklara aktarmak isteğiyle oluştu. Kendisi ile paylaştım, yapmamı uygun görünce çok sevindim ve şevkle kolları sıvadım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzninizle 24 Mayıs 2019 | 110 Okunma Pontus kumpasının geçmişi var!.. 23 Mayıs 2019 | 953 Okunma İmamoğlu niçin bu kadar seviliyor? 22 Mayıs 2019 | 331 Okunma Cumhuriyet’in temelleri 19 MAYIS 1919’DA kurulmaya başlandı!.. 19 Mayıs 2019 | 47 Okunma Uğur Dündar belgeselinin gösterimi başlıyor!.. 18 Mayıs 2019 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar