Uğur Dündar belgeselinin gösterimi başlıyor!..

Çok heyecanlıyım. Sözcüklerle anlatamayacağım kadar heyecanlıyım...

Çünkü bu akşam “UĞUR DÜNDAR- 50.YIL BELGESELİ” nin ilk gösterimi var,
Belgesel fikrinin nasıl doğduğunu ve tüm aşamalarını benim anlatmamın doğru olmayacağını düşünüyor ve sözü yapımın yönetmeni sevgili Gökmen Ulu kardeşime bırakıyorum. (Ayrıca ne kadar uğraşsam, her zaman olduğu gibi, bu süreçte de yanımda dimdik duran değerli kardeşim Yılmaz Özdil kadar güzel anlatamayacağımı da biliyorum!..)

★★★

“Yarım asırdır toplumun bilgi edinme hakkına hizmet eden çok sevgili ağabeyim, öğrencisi olmaktan onur duyduğum duayen gazeteci Uğur Dündar’ın belgeselini yapma fikri iki yıl önce geldi aklıma. Bu düşünce ustaya saygı ve vefa duygusunun çok ötesinde, Türkiye’nin en güvenilir kişisini herkese anlatmak, gençlere rol model göstermek ve gelecek kuşaklara aktarmak isteğiyle oluştu. Kendisi ile paylaştım, yapmamı uygun görünce çok sevindim ve şevkle kolları sıvadım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Efsanenin doğuşu!.. 20 Ekim 2019 | 356 Okunma Roma İmparatoru Trump!.. 19 Ekim 2019 | 237 Okunma O kahraman generali bir de benden dinleyin!.. 18 Ekim 2019 | 1.401 Okunma Kürt düşmanı kim?.. 17 Ekim 2019 | 545 Okunma Araplar bizi neden sattı diyenler bu tüfeğe iyi baksınlar!.. 16 Ekim 2019 | 1.794 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar