Uğur Dündar belgeselinin gösterimi başlıyor!..

Çok heyecanlıyım. Sözcüklerle anlatamayacağım kadar heyecanlıyım...

Çünkü bu akşam “UĞUR DÜNDAR- 50.YIL BELGESELİ” nin ilk gösterimi var,
Belgesel fikrinin nasıl doğduğunu ve tüm aşamalarını benim anlatmamın doğru olmayacağını düşünüyor ve sözü yapımın yönetmeni sevgili Gökmen Ulu kardeşime bırakıyorum. (Ayrıca ne kadar uğraşsam, her zaman olduğu gibi, bu süreçte de yanımda dimdik duran değerli kardeşim Yılmaz Özdil kadar güzel anlatamayacağımı da biliyorum!..)

★★★

“Yarım asırdır toplumun bilgi edinme hakkına hizmet eden çok sevgili ağabeyim, öğrencisi olmaktan onur duyduğum duayen gazeteci Uğur Dündar’ın belgeselini yapma fikri iki yıl önce geldi aklıma. Bu düşünce ustaya saygı ve vefa duygusunun çok ötesinde, Türkiye’nin en güvenilir kişisini herkese anlatmak, gençlere rol model göstermek ve gelecek kuşaklara aktarmak isteğiyle oluştu. Kendisi ile paylaştım, yapmamı uygun görünce çok sevindim ve şevkle kolları sıvadım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürk Mantolu Madonna!.. 27 Ocak 2021 | 99 Okunma Uğur Mumcu’lar ölmez!.. 24 Ocak 2021 | 115 Okunma 70’li yıllar!.. 23 Ocak 2021 | 212 Okunma Bir gün mutlaka döneceğim!.. 22 Ocak 2021 | 263 Okunma Askıda aşı!.. 21 Ocak 2021 | 276 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar