Türkiye böyle yöneticiler de gördü!..

70’li yıllar… Mevsim kış…İstanbul’un Tophane semtindeki yoksul arka sokaklardan birindeyiz… Tek tük atıştıran kar tanelerinin yüzümüze ok gibi saplandığı bir gece yarısında, kameraman...

70’li yıllar… Mevsim kış…

İstanbul’un Tophane semtindeki yoksul arka sokaklardan birindeyiz… Tek tük atıştıran kar tanelerinin yüzümüze ok gibi saplandığı bir gece yarısında, kameraman arkadaşımla, sabahçı kahvesindeki inşaat merdivenine tırmanarak “bekar odası”na çıkıyoruz! Çünkü çatıdaki barınağa tek çıkış yolu bu inşaat merdiveni!..

Hayatımda ilk kez gördüğüm “bekar odası” ilk bakışta hiç bitmeyecekmiş gibi gelen uzun, upuzun, tüneli andıran bir izbelik!..

★★★

Yaklaşık 50 ranzanın tümü, altlı üstlü dolu… Kirden simsiyah olmuş çarşafsız yataklarda sızıp kalmış insanlar, horultularla uyuyor.

Ciğerleri sökülürcesine öksürenler bile, o derin uykuları bölemiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teröristbaşı Öcalan hesap soracak yargıç konumuna yükseltildi!.. 16 Ocak 2022 | 143 Okunma Belediye başkanlığı yüce bir görevdir! 15 Ocak 2022 | 106 Okunma Bu da bizim Kovid hikayemiz... 14 Ocak 2022 | 128 Okunma Hayatını öğrencisini yaşatmaya adayan öğretmen... 13 Ocak 2022 | 203 Okunma Altın meyve veren ağaç!.. 12 Ocak 2022 | 300 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar