Tansu Çiller, milli şuur, terör, şehitler!..

Tansu Çiller’in Başbakan olduğu yıllar… Kanal D’de, televizyon tarihimizin ilk soruşturmacı gazetecilik örneği olan ARENA’yı yapıyoruz. Program, dünya çapındaki büyük mizah ustası merhum...

Tansu Çiller’in Başbakan olduğu yıllar…
Kanal D’de, televizyon tarihimizin ilk soruşturmacı gazetecilik örneği olan ARENA’yı yapıyoruz.
Program, dünya çapındaki büyük mizah ustası merhum Levent Kırca ve arkadaşlarınca hazırlanan OLACAK O KADAR’la aynı gece, peş peşe yayınlanıyor.
Her iki yapım da büyük ilgiyle izleniyor. Hatta bazı geceler milli maç reytinglerinin bile üstüne çıkılıyor.

* * *

ARENA’da genellikle yolsuzluklar ele alınıyor.
Takibini yaptığımız konulardan biri, Çiller Ailesi’ne ait Antalya-Beldibi’ndeki inşaat.
Niçin takibe aldığımıza gelince:
Bölgede vaktiyle Hazine arazilerine kondurulan kaçak yapıların turizme kazandırılması için güzel bir proje geliştirilmiş. Buna göre yapıların orta gelirli kesime pansiyon hizmeti verecek hale getirilmeleri karşılığında 49 yıllığına sahiplerine bırakılması uygun görülmüş. Çiller Ailesi de bu projeden yararlanmak amacıyla kurdukları bir şirket üzerinden 1700 metrekarelik bir Hazine arazisi alıp, pansiyon (!) inşaatına başlamışlar!..
Ama bize ihbarda bulunanlar, Çillerlerin niyetinin pansiyon inşa etmek değil, oraya lüks bir otel kondurmak olduğunu öne sürüyorlar.
Bu nedenle başlattığımız takip ve çektiğimiz belgesel görüntüler iddia sahiplerini haklı çıkarıyor.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir gün herkes Atatürk’ü anlayıp sevecek mi?.. 16 Şubat 2019 | 186 Okunma Emperyalizme kafa tutmanın bedeli!.. 15 Şubat 2019 | 518 Okunma 3 milyon civciv açlıktan ölecek mi? 14 Şubat 2019 | 362 Okunma Domates, biber, patlıcan!.. 13 Şubat 2019 | 334 Okunma İşte bundan sonra Venezuela’da yaşanacaklar!.. 10 Şubat 2019 | 508 Okunma
TÜM YAZILARI