Süfli (!) heves...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-Etlik’teki Şehir Hastanesi açılışında yaptığı konuşmada gençlerin yurt dışına süfli (aşağılık, bayağı, adi) heveslerle gittiğini...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-Etlik’teki Şehir Hastanesi açılışında yaptığı konuşmada gençlerin yurt dışına süfli (aşağılık, bayağı, adi) heveslerle gittiğini öne sürdü.

Erdoğan şunları söyledi:

Sırf daha iyi arabaya binebilmek, daha yeni telefon alabilmek, sırf daha çok konsere gidebilmek gibi süfli heveslerle ellerin, yani ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz. Bugün böyle bir hevesle yola çıkanların yarın şefkat ihtiyacı duyduklarında sığınacakları bir aile, bir devlet mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı tahmin edebiliyoruz…”

★★★

Peki gerçek böyle mi?

Eğitimli gençler, -Cumhurbaşkanı bu konuşmayı hastane açılışında yaptığı için hekimler-  “sırf daha iyi arabaya binebilmek, daha yeni telefon alabilmek, sırf daha çok konsere gidebilmek gibi süfli (!) heveseler” uğruna mı başka ülkelerin kapısına dayanıyorlar?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biz kardeşiz, el ele vermeliyiz!.. 04 Aralık 2022 | 100 Okunma Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? 03 Aralık 2022 | 828 Okunma Yazık değil mi? 02 Aralık 2022 | 216 Okunma Acil serviste bir gece!... 01 Aralık 2022 | 455 Okunma Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenler karamsar olamazlar!.. 30 Kasım 2022 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar