Sonsuz aşk!..

70’li yılların ilk yarısı…TRT Ankara Televizyonu’nda programlar hazırlayıp sunuyorum.

★★★

Bir bayram öncesi TRT’nin efsanevi Genel Müdürü İsmail Cem aradı.

Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Hanım’ın kurucusu olduğu Köy Derneği’nin bir etkinliği için beni çağırdıklarını söyleyerek “Uğur Bey, Rahşan Hanım sizi seviyor, takdir ediyor. Köy Derneği’ne yardım için bir gece düzenlemişler, acaba siz de katılıp bir şeyler söyler misiniz?” diye sordu.

“Efendim, ben TRT’de çalışan bir devlet memuruyum. Böyle bir etkinlikte sahneye çıkmam eleştiri alabilir. Sizi, beni ve kurumumuzu kamuoyu önünde zor durumda bırakabilir” dedim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk Devrimi’nin en kritik anı saltanatın kaldırılmasıdır!.. 29 Ekim 2020 | 201 Okunma Atatürk, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ve vizyonunu nasıl tasarladı? 28 Ekim 2020 | 104 Okunma Bakakaldık giden efsanenin ardından masmavi sonsuzluğa 25 Ekim 2020 | 143 Okunma Grip aşısı olmaya giderken Covid’e yakalatan sağlık sistemi!.. 24 Ekim 2020 | 353 Okunma TSK’nın 26. Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ açıkladı: Benim en büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek 23 Ekim 2020 | 1.216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar