Sedef Kabaş’tan mektup...

Sözcü Gazetesi Yazarı Uğur Dündar’ın bugünkü (27.02.2022)’’ Sedef Kabaş’tan mektup... ‘’ başlıklı yazısı.

Oyunun kurallarını hep onlar koyuyor. Ve fakat “boşver arıza çıkartmayalım” deyip kurallara uyman da yetmiyor. Zira maç başladıktan sonra da kurallar, o kuralları koyanlar tarafından keyfi şekilde değiştirilebiliyor.

Senin oyun oynama pratiğini her seferinde sinsice sınırlıyorlar. Misal her maç öncesi senin kaleni biraz daha genişletip, top koşturacağın sahayı daraltıyorlar. Üstelik son dönemde artık kalecisiz oynayacağını söylüyorlar. Bu nasıl iş mi? Kuralların onlar tarafından koyulduğunu söylememiş miydim?..

Rakip sahaya adım attığın anda bırak sert savunma yapmayı, bildiğin tekme tokat girişiyorlar. Ama bakıyorsun hakemde tık yok! Çünkü hakemi de onlar belirliyorlar!

Attığın her gol ofsayt sayılıyor. Uzaktan 90’a çakıyorsun, yine ofsayt! Oysa rakip takımın oyuncusu topa elle müdahale ediyor, futbol-hentbol arası ortaya karışık oynuyor, hakem bana mısın demiyor, golü veriyor!..

★★★

Sarı kart görmemiş oyuncun yok, kırmızı kart ise adeta kaderin olmuş. Bacağını kırıyorlar, yerde acı içinde kıvranıp bağırıyorsun, hooop hakemden “maçın huzur ve düzeni bozmaktan”...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şarkılar seni söyler!.. 02 Temmuz 2022 | 61 Okunma Kelepçeyle dişçi koltuğuna oturmak... 01 Temmuz 2022 | 205 Okunma Suçu ve suçluyu övmek!.. 30 Haziran 2022 | 162 Okunma Tarık Ümit’i kim öldürdü? 26 Haziran 2022 | 571 Okunma Atatürkçü Düşünce Derneği’nden manifesto... 25 Haziran 2022 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum