Sanki İstanbul’da değil de, Yunanistan’da seçim yapılıyor!..

Sizin de dikkatinizi çekmiştir. Yunanistan’daki seçimlerde bile “Yunan” sözcüğü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimindeki kadar çok kullanılmamıştır....

Kendini bilmezin biri çıkıp, Ekrem İmamoğlu’nun şahsında Karadenizli yurttaşlarımız için “Yunan” imasında bulunsa, meczup der geçeriz. Ya da günümüzün hukuk uygulaması kapsamında bir sonuç alınamayacağını bilmemize karşın, savcılığa suç duyurusunda bulunuruz.
Ama “Yunan” sözcüğünü sakız haline getirip, ucunun nereye varacağını göremeden çiğneyip uzatanlar, iktidarın önemli isimleri olunca durum değişiyor.
Çünkü biri çıkıp “Yunanistan CHP’nin İstanbul adayını destekliyor” diyor. Diğeri bu kadarını yetersiz bularak vitesi yükseltmekte sakınca görmüyor ve tüm Karadeniz’de infial yaratacak hadsiz laflar edebiliyor.

★★★

Üstelik bunları, Kardak kahramanlarının heykellerini dikecekleri yerde, onların ve Doğu Akdeniz’in en güçlü donanmasında görev yapan yurtsever subayların FETÖ tarafından zindana tıkılmalarına seyirci kalan, Yunanistan’a Cumhuriyet tarihinde eşi görülmedik kıyaklar yapan, Ege’de, mülkiyeti tartışmalı ada ve adacıkların işgaline göz yuman, Akdeniz’deki doğalgaz kaynaklarının Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu paydaşlar tarafından yağmalanmasına seyirci kalan bir iktidarın mensupları söylüyor!..

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Büyük tartışmayı izlerken nelere dikkat etmeli?.. 16 Haziran 2019 | 486 Okunma SÖZCÜ’yü tarih yazacak!.. 14 Haziran 2019 | 206 Okunma Canlı yayında ne gibi beklenmedik durumlar olabilir? 13 Haziran 2019 | 1.401 Okunma Tarihe not düşüyorum!.. 12 Haziran 2019 | 6.087 Okunma Sanki İstanbul’da değil de, Yunanistan’da seçim yapılıyor!.. 08 Haziran 2019 | 275 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar