Sanki İstanbul’da değil de, Yunanistan’da seçim yapılıyor!..

Sizin de dikkatinizi çekmiştir. Yunanistan’daki seçimlerde bile “Yunan” sözcüğü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimindeki kadar çok kullanılmamıştır....

Kendini bilmezin biri çıkıp, Ekrem İmamoğlu’nun şahsında Karadenizli yurttaşlarımız için “Yunan” imasında bulunsa, meczup der geçeriz. Ya da günümüzün hukuk uygulaması kapsamında bir sonuç alınamayacağını bilmemize karşın, savcılığa suç duyurusunda bulunuruz.
Ama “Yunan” sözcüğünü sakız haline getirip, ucunun nereye varacağını göremeden çiğneyip uzatanlar, iktidarın önemli isimleri olunca durum değişiyor.
Çünkü biri çıkıp “Yunanistan CHP’nin İstanbul adayını destekliyor” diyor. Diğeri bu kadarını yetersiz bularak vitesi yükseltmekte sakınca görmüyor ve tüm Karadeniz’de infial yaratacak hadsiz laflar edebiliyor.

★★★

Üstelik bunları, Kardak kahramanlarının heykellerini dikecekleri yerde, onların ve Doğu Akdeniz’in en güçlü donanmasında görev yapan yurtsever subayların FETÖ tarafından zindana tıkılmalarına seyirci kalan, Yunanistan’a Cumhuriyet tarihinde eşi görülmedik kıyaklar yapan, Ege’de, mülkiyeti tartışmalı ada ve adacıkların işgaline göz yuman, Akdeniz’deki doğalgaz kaynaklarının Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu paydaşlar tarafından yağmalanmasına seyirci kalan bir iktidarın mensupları söylüyor!..

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Don Jose De Toledo En Salinas!.. 17 Ocak 2021 | 100 Okunma Olmak ya da olmamak!.. 16 Ocak 2021 | 115 Okunma Bakan Koca, aşı anlaşması belgelerini kamuoyuyla paylaşmalı!.. 15 Ocak 2021 | 163 Okunma Bir Covid-19 hastasının günlüğü!.. 14 Ocak 2021 | 158 Okunma Katrilyon lira nereye gitmiş?.. 13 Ocak 2021 | 353 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar