Organize yağma!..

Gelecekte AKP dönemini yazacak tarihçilerin önemli inceleme konularından birini, hiç kuşkusuz özelleştirmeler oluşturacak. Zira bu iktidar, Cumhuriyet’in kuruluşundan başlayarak, binbir güçlük içinde...

Gelecekte AKP dönemini yazacak tarihçilerin önemli inceleme konularından birini, hiç kuşkusuz özelleştirmeler oluşturacak. Zira bu iktidar, Cumhuriyet’in kuruluşundan başlayarak, binbir güçlük içinde üretime geçirilen yüzlerce fabrika ve işletmeyi 20 yılda 63 milyar dolara yandaşlara sattı. Bu da yetmedi, kıyıda köşede kalmış ve tüyü bitmemiş yetim hakkı bulunan doğal zenginliklere göz dikti.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “organize yağma” olarak tanımladığı yeni süreci bakın nasıl anlatıyor:

★★★

Arazi yağmaları çok geniş. Ancak burada nokta atışı yapıyor ve İstanbul’daki AKP’li Başakşehir Belediyesi’ni ele alıyorum:

“Belediye, 1 milyar lirayı bulan borca batmış durumda. Son yıllarda sürekli arsa satıyor. Ancak bu çabası, açığı kapatmaya yetmiyor.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşte ideal hayat!.. 19 Ağustos 2022 | 128 Okunma Bir insanı yaşatmak!.. 18 Ağustos 2022 | 100 Okunma Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a açık mektup!.. 17 Ağustos 2022 | 1.494 Okunma Liyakatsizlik en başarılı kurumları bile ne hale getirdi!.. 14 Ağustos 2022 | 196 Okunma Cumhuriyet tarihinin en büyük dış politika yanlışı!.. 13 Ağustos 2022 | 682 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar