Öğretmenler Günü ve Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil’in öğrencisi!..

Modern gazeteciliğin babası sayılan İngiliz medya patronu Lord Northcliff; “Haber, bir yerlerde güç odaklarının -ki bu genellikle siyasi iktidarlardır-üstünü örtmeye çalıştıkları şeydir, bunun...

Modern gazeteciliğin babası sayılan İngiliz medya patronu Lord Northcliff;
“Haber, bir yerlerde güç odaklarının -ki bu genellikle siyasi iktidarlardır-üstünü örtmeye çalıştıkları şeydir, bunun dışında kalanlar ise reklamdır” der!..

★★★

Yıllar önceydi…
Gazeteciliğin anayasasındaki 1’inci maddeyi oluşturan bu tanımı dile getirdikten sonra, toplumun gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ederken yaşadığım serüvenleri, aldığım tehditleri ve sıyrılmayı başardığım ölüm tehlikelerini anlattığım bir konferansın soru-cevap bölümüne geçmiştik.
Genç bir dinleyici şöyle bir soru yöneltmişti.
“Bir daha dünyaya gelmek mümkün olsa, yeniden bu belaları yaşayacağınızı bile bile yine aynı Uğur Dündar olmak ister miydiniz?”
Hiç düşünmeden cevaplamıştım:
“Bir değil, bin kez dünyaya gelsem, hep aynı Uğur Dündar olmak isterdim… Ayrıca hayat hep bela değil, evimde ödülleri koyacak yer kalmadı!..”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devletin hafızası olan kurumların yerini danışmanlar almamalı!.. 13 Aralık 2019 | 75 Okunma Babalar ve çocukları!.. 12 Aralık 2019 | 451 Okunma Dolandırıcılık!.. 11 Aralık 2019 | 445 Okunma İzninizle 27 Kasım 2019 | 305 Okunma Öğretmenler, bizim öğretmenlerimiz... 24 Kasım 2019 | 108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar