Öğretmenler Günü ve Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil’in öğrencisi!..

Modern gazeteciliğin babası sayılan İngiliz medya patronu Lord Northcliff; “Haber, bir yerlerde güç odaklarının -ki bu genellikle siyasi iktidarlardır-üstünü örtmeye çalıştıkları şeydir, bunun...

Modern gazeteciliğin babası sayılan İngiliz medya patronu Lord Northcliff;
“Haber, bir yerlerde güç odaklarının -ki bu genellikle siyasi iktidarlardır-üstünü örtmeye çalıştıkları şeydir, bunun dışında kalanlar ise reklamdır” der!..

★★★

Yıllar önceydi…
Gazeteciliğin anayasasındaki 1’inci maddeyi oluşturan bu tanımı dile getirdikten sonra, toplumun gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ederken yaşadığım serüvenleri, aldığım tehditleri ve sıyrılmayı başardığım ölüm tehlikelerini anlattığım bir konferansın soru-cevap bölümüne geçmiştik.
Genç bir dinleyici şöyle bir soru yöneltmişti.
“Bir daha dünyaya gelmek mümkün olsa, yeniden bu belaları yaşayacağınızı bile bile yine aynı Uğur Dündar olmak ister miydiniz?”
Hiç düşünmeden cevaplamıştım:
“Bir değil, bin kez dünyaya gelsem, hep aynı Uğur Dündar olmak isterdim… Ayrıca hayat hep bela değil, evimde ödülleri koyacak yer kalmadı!..”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzninizle... 26 Kasım 2020 | 12 Okunma Korona aşılaması nasıl olacak, öncelik sırası nasıl belirlenecek? 25 Kasım 2020 | 155 Okunma Tarih dersi!.. 22 Kasım 2020 | 212 Okunma Öğretmen meslek kanunu acilen Meclis'ten geçmeli!.. 21 Kasım 2020 | 300 Okunma Azerbaycan-Ermenistan savaşından en kârlı çıkan ülke Rusya oldu!.. 20 Kasım 2020 | 213 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar