Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenler karamsar olamazlar!..

Önceki gün, değerli deniz ressamı dostum Mustafa Günen ile sohbet ederken Odatv’ye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında...

Önceki gün, değerli deniz ressamı dostum Mustafa Günen ile sohbet ederken Odatv’ye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu arasında kavga olduğu haberi düştü.

Haberi okuduktan sonra ikimiz de aynı anda -sanki sözleşmiş gibi- şu yorumu yaptık:

“Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimine doğru giderken muhalefeti, özellikle “Altılı Masa”ya lokomotiflik yapan CHP’yi bekleyen en büyük tehlike, kendi içinde birlik ve bütünlüğün bulunmadığı algısının seçmende oluşmasıdır!..”

★★★

Sözlerimizi açayım:

Hayvan ve insan toplulukları bir araya geldiklerinde içgüdüsel olarak bir önderin otoritesi altına girerler. Zira kitleler baskıyı sever, güce, kuvvete saygı duyarlar. Kitlelerin yönelimleri daima baskıcı kurallardan yanadır. Kitle için liderin çok büyük bir gücü olması önemli değildir. Önemli olan, insanların onun bu güce sahip olduğuna inanmasıdır!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarık Ümit neden öldürüldü?.. 29 Ocak 2023 | 748 Okunma Dr. Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağını yıllar önce söylemişti!.. 28 Ocak 2023 | 267 Okunma Altı sıfır mı dediniz?.. 27 Ocak 2023 | 377 Okunma Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu neden hedef tahtasındalar?.. 26 Ocak 2023 | 854 Okunma Uğur Mumcu, mafya, uluslararası uyuşturucu ve fuhuş baronları!.. 25 Ocak 2023 | 620 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar