Muharrem İnce ve Kuran

“Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimine birkaç gün kala din, iman, namaz tartışmaları gündeme geldi. Önce Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Tayyip Erdoğan mitinglerde, CHP’nin...

“Cumhuriyet tarihimizin en kritik seçimine birkaç gün kala din, iman, namaz tartışmaları gündeme geldi. Önce Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Tayyip Erdoğan mitinglerde, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce’nin namazını, camiye gidip gitmediğini sorguladı.
Bu kesinlikle Kuran’a aykırı bir davranıştır.
Zaten İnce de “Din, iman konuları siyasete alet edilmemelidir” uyarısında bulunduğu gibi, 16 yaşından beri cuma namazlarını kıldığını söyleme ihtiyacını duydu.
Ben de bu gelişmeden dolayı bir sanatçı sorumluluğuyla bu yazıyı yazmak zorunda kaldım.

* * *

Önce Kuran ölçeğinde inanç ve iman konusuna değineyim.
Sayın Muharrem İnce, Allah’a inandığını söyleyen bir fizikçi. Yani kâinatın hiçlik durumundan itibaren var oluşunun tüm aşamalarını ayrıntılarıyla bilen biri. Bir başka deyişle; inancını bilime dayandırıyor. Eğer Kuran perspektifinden bakarsanız; Muharrem İnce’nin imanı diğer cumhurbaşkanı adaylarının imanlarından daha makbul.
ZÜMER-9 De ki: ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu’ Bu ayete göre eğer sadece Sayın Erdoğan ve Sayın İnce’yi karşılaştırırsak; İnce’nin imanı karşılaştırılmayacak kadar makbul ve üst seviyede.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ege’de bir pazar yeri!.. 17 Şubat 2019 | 7 Okunma Bir gün herkes Atatürk’ü anlayıp sevecek mi?.. 16 Şubat 2019 | 188 Okunma Emperyalizme kafa tutmanın bedeli!.. 15 Şubat 2019 | 519 Okunma 3 milyon civciv açlıktan ölecek mi? 14 Şubat 2019 | 362 Okunma Domates, biber, patlıcan!.. 13 Şubat 2019 | 334 Okunma
TÜM YAZILARI