Lütfen açar mısınız efendim kapıyı?..

Bir malikanenin ihtişamlı beyaz kapısının eşiğinde başlıyor hikâye…Güneşli bir gün, dalları çıplak olduğuna göre bahçedeki ağaçların, sonbahar olmalı mevsim. İkindi...

Bir malikanenin ihtişamlı beyaz kapısının eşiğinde başlıyor hikâye…

Güneşli bir gün, dalları çıplak olduğuna göre bahçedeki ağaçların, sonbahar olmalı mevsim. İkindi vaktidir ihtimal, gölgesi kapıya yaslanıyor adamın.

Bob Ross sağ olsaydı ‘Kim bilir belki şurada gerçeğin peşinde koşan cesur bir gazeteci vardır, ha ne dersiniz?’ derdi kesin.

Biraz prusya mavisi, az da titanyum beyazı…

Mikrofon elinde, tıklatıyor kapıyı adam: ‘Sayın Bezmenler’ diyor… ‘Lütfen açar mısınız efendim kapıyı…’ her zamanki beyefendiliğiyle… Devam ediyor sonra.

‘Türkiye’den getirdiğiniz paralarla belki bir bardak su ikram edersiniz bize…’

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Afganistan kabusu!.. 29 Temmuz 2021 | 195 Okunma İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kavakçı Ailesi’nin kazanç kapısı olmuş!.. 28 Temmuz 2021 | 1.463 Okunma Bu ülke, “Sanatçı teri kutsaldır” diyen Cumhurbaşkanlarını da gördü!.. 25 Temmuz 2021 | 245 Okunma Atatürk’e doğrudan saldıramayanlar Lozan’ı kötülüyorlar!.. 24 Temmuz 2021 | 95 Okunma Atatürk, bir Mehmetçik için İngilizlerle savaşmayı bile göze aldı! 23 Temmuz 2021 | 200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar