Kurtuluş Savaşı’nı kimler kaybetti?

Dini bayramlarımız küskünlerin barıştığı, her nasılsa kopmuş dostluk bağlarının özürler dilenerek onarıldığı, en sert kişiliklerin bile kalp kırmaktan kaçındığı...

Dini bayramlarımız küskünlerin barıştığı, her nasılsa kopmuş dostluk bağlarının özürler dilenerek onarıldığı, en sert kişiliklerin bile kalp kırmaktan kaçındığı, sevgi ve saygının davranışlara egemen olduğu, kendisini yapayalnız ve çaresiz hissedenlerin aranıp sorulduğu, sıcak kucaklaşmaların günler boyu sürüp gittiği, umutsuzların umuda kavuştuğu, hatta mucizelerin bile mümkün olduğu eşsiz günlerdir.
Daha doğrusu günlerdi!..
Ayrıştırma ve kutuplaştırma çabaları, ne yazık ki insanlarımızı bayramlarda bile kucaklaşamayacak, hatta siyasi görüş farklılıkları nedeniyle bir arada kardeşçe yaşayamayacak hale getirmiş durumda.
Bakıyorum da, kin ve öfke seline kapılanları yapacağı telkinlerle sükunet ve dostluk limanına çekip sakinleştirmesi, hatta pişmanlık duymalarını sağlaması gereken bazı din adamları, en yüce değerlerimize saldırının adresi olabiliyorlar!..

★★★

Örneğin Kuvayı Milliyecilerin kahramanlık destanı yazdığı, Antep savunması kahramanı Şahin Bey’in adını taşıyan ilçedeki İyinacar Camii’nin imamı, Bayram namazındaki vaazında “İnönü’de, Sakarya’da şöyle zafer kazanmışız, böyle zafer kazanmışız hepsi yalan” diyebiliyor!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Askıda aşı!.. 21 Ocak 2021 | 128 Okunma Karanlığın kuvveti!.. 20 Ocak 2021 | 230 Okunma Don Jose De Toledo En Salinas!.. 17 Ocak 2021 | 100 Okunma Olmak ya da olmamak!.. 16 Ocak 2021 | 117 Okunma Bakan Koca, aşı anlaşması belgelerini kamuoyuyla paylaşmalı!.. 15 Ocak 2021 | 163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar