Kurtuluş Savaşı’nı kimler kaybetti?

Dini bayramlarımız küskünlerin barıştığı, her nasılsa kopmuş dostluk bağlarının özürler dilenerek onarıldığı, en sert kişiliklerin bile kalp kırmaktan kaçındığı...

Dini bayramlarımız küskünlerin barıştığı, her nasılsa kopmuş dostluk bağlarının özürler dilenerek onarıldığı, en sert kişiliklerin bile kalp kırmaktan kaçındığı, sevgi ve saygının davranışlara egemen olduğu, kendisini yapayalnız ve çaresiz hissedenlerin aranıp sorulduğu, sıcak kucaklaşmaların günler boyu sürüp gittiği, umutsuzların umuda kavuştuğu, hatta mucizelerin bile mümkün olduğu eşsiz günlerdir.
Daha doğrusu günlerdi!..
Ayrıştırma ve kutuplaştırma çabaları, ne yazık ki insanlarımızı bayramlarda bile kucaklaşamayacak, hatta siyasi görüş farklılıkları nedeniyle bir arada kardeşçe yaşayamayacak hale getirmiş durumda.
Bakıyorum da, kin ve öfke seline kapılanları yapacağı telkinlerle sükunet ve dostluk limanına çekip sakinleştirmesi, hatta pişmanlık duymalarını sağlaması gereken bazı din adamları, en yüce değerlerimize saldırının adresi olabiliyorlar!..

★★★

Örneğin Kuvayı Milliyecilerin kahramanlık destanı yazdığı, Antep savunması kahramanı Şahin Bey’in adını taşıyan ilçedeki İyinacar Camii’nin imamı, Bayram namazındaki vaazında “İnönü’de, Sakarya’da şöyle zafer kazanmışız, böyle zafer kazanmışız hepsi yalan” diyebiliyor!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçekle yüzleşmek!.. 23 Ekim 2019 | 506 Okunma Efsanenin doğuşu!.. 20 Ekim 2019 | 358 Okunma Roma İmparatoru Trump!.. 19 Ekim 2019 | 241 Okunma O kahraman generali bir de benden dinleyin!.. 18 Ekim 2019 | 1.402 Okunma Kürt düşmanı kim?.. 17 Ekim 2019 | 545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar