Karartma geceleri!..

Yıl 1998, aylardan kasım… Mesut Yılmaz,ANASOL-D olar ak anılan iktidarın Başbakanı… CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise hükümeti dışarıdan destekliyor… Ekibimle birlikte hem Kanal D Haber Merkezi’ni...

Yıl 1998, aylardan kasım…
Mesut Yılmaz,ANASOL-D olar
ak anılan iktidarın Başbakanı…
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise hükümeti dışarıdan destekliyor…
Ekibimle birlikte hem Kanal D Haber Merkezi’ni yönetiyor, hem de ARENA’yı hazırlayıp sunuyorum.
ARENA, Perşembe akşamları Levent Kırca-Oya Başar ve arkadaşlarının “Olacak O Kadar” adlı müthiş ilgi toplayan skeç demetiyle peş peşe ekrana geliyor.

★★★

Her şeyin çok güzel gittiği o günlerin birinde, Levent’in iktidardaki ANAP’ın önde gelen isimlerinden Bakan Işılay Saygın’ı karikatürize ettiği bir parodi nedeniyle RTÜK, televizyon tarihinin en ağır cezalarından birini veriyor.
Kanal D’nin gün boyu karartılmasına hükmediliyor.
O güne kadar Kenan Evren başta olmak üzere, merhum Süleyman Demirel, Turgut Özal, Bülent Ecevit ve Mesut Yılmaz gibi dönemin önde gelen siyasilerini hicveden Levent Kırca, tüm programların karartılarak televizyon seyircisinin cezalandırılmasına büyük tepki gösteriyor.
Doğruca Ankara’ya giderek Meclis önünde RTÜK’ün bu faşizan kararını protesto ediyor ve yasanın değiştirilmesi için imza kampanyası başlatıyor.
Meclis’ten beklediği desteği göremeyince, biz yakın dostlarının karşı çıkmasına rağmen, Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu’nun başarılı oyunlar sahnelediği Dolmabahçe’deki çadırda açlık grevi başlatıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden başkan seçilirse ABD’nin Türkiye politikası nasıl olacak? 30 Ekim 2020 | 13 Okunma Türk Devrimi’nin en kritik anı saltanatın kaldırılmasıdır!.. 29 Ekim 2020 | 216 Okunma Atatürk, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ve vizyonunu nasıl tasarladı? 28 Ekim 2020 | 105 Okunma Bakakaldık giden efsanenin ardından masmavi sonsuzluğa 25 Ekim 2020 | 143 Okunma Grip aşısı olmaya giderken Covid’e yakalatan sağlık sistemi!.. 24 Ekim 2020 | 353 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar