Kar taneleri...

“Bilemem ben. Çünkü kar tanesi değilim. Onlar adına konuşamam da… Bunu bilse bilse bir kar tanesi bilir…Hepsi başka başka desenlerde olan kar taneleri birer mucizedir. Eridiklerinde de aslında çok yararlıdır....

“Bilemem ben. Çünkü kar tanesi değilim. Onlar adına konuşamam da… Bunu bilse bilse bir kar tanesi bilir…

Hepsi başka başka desenlerde olan kar taneleri birer mucizedir. Eridiklerinde de aslında çok yararlıdır. Barajlar onlarla suya kavuşur.

★★★

Bir kar tanesi olsaydım ben ne yapardım? Uzun süre kalamazdım doğunun köy yollarında mesela. Aylarca doktor bile giremeyen köyler, benim yüzümden doktorsuz kalacaklar diye üzülürdüm.

Kar tanesi olsam, kimsenin üşümesini istemezdim mesela. Kimse üşümesin diye eritirdim kendimi, erirdim.

Kar tanesi olsam, kurak yerlere yağmak isterdim yararlı olmak için. İnsanlar susuz kaldıklarında erimiş halimden yararlansınlar diye.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kameramanın ölümü!.. 01 Ağustos 2021 | 47 Okunma Orman yangınlarıyla mücadeleyi Türk Hava Kuvvetleri üstlenmeli!.. 31 Temmuz 2021 | 48 Okunma Yangın doğal olmayan en büyük felakettir!.. 30 Temmuz 2021 | 97 Okunma Afganistan kabusu!.. 29 Temmuz 2021 | 308 Okunma İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kavakçı Ailesi’nin kazanç kapısı olmuş!.. 28 Temmuz 2021 | 1.486 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar