Kahraman savcılıktan FETÖ borsası kurma iddialarına!..

Polis-adliye haberciliğinin usta isimlerinden Tolga Şardan. T-24 haber sitesinde yayımladığı iki yazıyla çok önemli bir soruşturmayı gündeme getirdi.Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) müfettişlerince...

Polis-adliye haberciliğinin usta isimlerinden Tolga Şardan. T-24 haber sitesinde yayımladığı iki yazıyla çok önemli bir soruşturmayı gündeme getirdi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) müfettişlerince yürütülen soruşturmada terör suçlarına bakan eski İzmir Başsavcı Vekili Okan Bato’nun, “FETÖ Borsası” olarak tanımlanan oluşum kapsamında FETÖ suçlaması yöneltilen bazı varlıklı kişilerden bir yakını aracılığıyla çıkar sağladığı iddiaları araştırılmış.

Raporun HSK 2. Dairesince yapılan değerlendirilmesi sonucunda Savcı Bato hakkında 2’ye karşı 4 oyla görev yeri değişikliği kararı çıkmış. Bu görüşe katılmayan 2 üye ise meslekten ihraç edilmesi doğrultusunda kanaat belirtmişler.

Müfettişler soruşturma sürecinde birçok kişinin ifadesine başvurmuşlar. Bunlardan biri de savcı Bato’nun görev yeri olan İzmir’de faaliyet gösteren Kavuklar Şirketi’nin ortaklarından Metehan Kavuk.

★★★

İfadesinde şunları söylemiş:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Harika bir eseri takdimimdir!... 24 Eylül 2023 | 115 Okunma Özgür Özel 15 Temmuz gecesi neredeydi?.. 23 Eylül 2023 | 7.539 Okunma Yılın gazetecisi ödülünü aldığı haberden mahkum oldu!.. 22 Eylül 2023 | 135 Okunma O odalar inşallah başlarına yıkılır!.. 21 Eylül 2023 | 1.180 Okunma Öğretmen atamalarında mülakat şoku!.. 20 Eylül 2023 | 281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar