İşte yüzüncü yıl marşı...

Ataol Behramoğlu, büyük şairliğinin yanı sıra usta denemecidir, iyi çevirmendir ve akademisyendir.O yalnız toplumcu bir anlayışla, yalın ve içten bir dille yazdığı şiirleriyle değil, şiir...

Ataol Behramoğlu, büyük şairliğinin yanı sıra usta denemecidir, iyi çevirmendir ve akademisyendir.

O yalnız toplumcu bir anlayışla, yalın ve içten bir dille yazdığı şiirleriyle değil, şiir üzerine yazdıklarıyla da ünlüdür. Onun şiirleri, yaşam serüvenini anlatır.

Behramoğlu’na göre; “Şiir organik bir şey olmalıdır. Kendi yaşamından fışkırmalıdır. Gerçek bir insan yüzü, gerçek bir doğa, gerçek bir toplum yansımalıdır dizelerinden…”

★★★

Vatan sevdalısıdır, Anadolu tutkunudur Behramoğlu.

İzmir 68’liler Birliği Başkanı Gazeteci-Yazar dostumuz Okan Yüksel, “Gazeteci Şairler” kitabında şöyle tanımlar evrensel şairimizi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Buhran günlerinde futbol, sadece futbol değil çok şeydir!.. 02 Aralık 2021 | 62 Okunma Sözün bittiği yer!.. 01 Aralık 2021 | 217 Okunma Romancının çilesi!.. 28 Kasım 2021 | 100 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan F-16’lar karşılığında Başkan Biden’a ne verdi?.. 27 Kasım 2021 | 428 Okunma Kriz AKP’nin iktidardan uzaklaşmasının tetikleyicisi olacak!.. 26 Kasım 2021 | 263 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar