Hormonlanıp semirtilmiş şehirler sonumuz olmasın!..

İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birincilikle bitirince, Cumhuriyet döneminin ve Anıtkabir’in “efsanevi” mimarlarından Ord. Prof. Dr. Emin Onat’ın kürsüsüne asistan olarak atandı.Doktorasını yapmak üzere...

İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birincilikle bitirince, Cumhuriyet döneminin ve Anıtkabir’in “efsanevi” mimarlarından Ord. Prof. Dr. Emin Onat’ın kürsüsüne asistan olarak atandı.

Doktorasını yapmak üzere ABD ye gönderen devlet, yetişmesi için yüz binlerce dolar harcadı. O da kendisine duyulan güveni boşa çıkarmamak amacıyla çok çalıştı.

Teksas Üniversitesi’nde ‘Estetik, Mimari ve Şehirsel Psikoloji’ üzerine doktorasını yaparken, dünyanın en saygın mimarlarıyla tanışma, onların bilgi ve görüşlerinden yararlanma imkanını buldu.

Günün birinde misafir jüri üyesi olarak görev yapan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk ve camiler!.. 12 Temmuz 2020 | 1.608 Okunma Cumhur İttifakı’nın gönlüne göre erken seçim tarihinin belirlenmesi bir hayaldir! 11 Temmuz 2020 | 1.880 Okunma İzninizle 09 Temmuz 2020 | 68 Okunma Yoksa rüya mı?.. 08 Temmuz 2020 | 255 Okunma Kurtuluş ve kuruluş bundan daha güzel anlatılamaz!.. 05 Temmuz 2020 | 199 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar