Hayatlarımızın en güzel yılları!..

Türk sinemasının efsanevi isimlerinden değerli Cüneyt Arkın ağabey, önceki gün sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaştı. 1976 yılı Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne giden Yeşilçam...

Türk sinemasının efsanevi isimlerinden değerli Cüneyt Arkın ağabey, önceki gün sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaştı. 1976 yılı Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne giden Yeşilçam yıldızlarının yer aldığı fotoğraf büyük ilgi gördü.

Fotoğraf karesinde ben de varım. Zira İngiltere’nin dünyaca saygın yayın kuruluşu BBC’de katıldığım “televizyonda yapım-yönetim” kursundaki hocam, Türkiye’ye dönüşte usta bir film yönetmeninin yanında staj yapmamı önermiş, fırsat çıkınca da büyük yönetmen Atıf Yılmaz’ın çektiği “İşte Hayat” filminde rol almıştım. (Televizyoncu Uğur Dündar’ı oynadığım film, o yılki yarışmada en iyi senaryo ödülüne layık görülmüş, rahmetle andığım Adile Naşit ve İhsan Yüce de en iyi yardımcı oyuncu ödüllerini paylaşmışlardı.)

46 yıl önce çekilen bu fotoğrafı Cüneyt Arkın paylaştı.

★★★

Havalimanında çekilen fotoğrafın altına yazılan yorumlar, genellikle o yıllara duyulan özlemi yansıtıyordu. Bu görüşte olanlar haksız sayılmazlar.

Çünkü o yılların...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhteşem direnişin yıldönümü… 03 Temmuz 2022 | 51 Okunma Şarkılar seni söyler!.. 02 Temmuz 2022 | 64 Okunma Kelepçeyle dişçi koltuğuna oturmak... 01 Temmuz 2022 | 205 Okunma Suçu ve suçluyu övmek!.. 30 Haziran 2022 | 162 Okunma Tarık Ümit’i kim öldürdü? 26 Haziran 2022 | 571 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar