Hayatını öğrencisini yaşatmaya adayan öğretmen...

Türkiye, Enes Kara’ya ağlıyor.Aile büyüklerinden beklediği anlayışı görememenin yanı sıra, tarikat yurdunda yaşadığı baskılara ve geleceğine yönelik umutsuzluğa yenik düşerek...

Türkiye, Enes Kara’ya ağlıyor.

Aile büyüklerinden beklediği anlayışı görememenin yanı sıra, tarikat yurdunda yaşadığı baskılara ve geleceğine yönelik umutsuzluğa yenik düşerek, henüz 20 yaşında bu dünyadan göçüp giden Enes’in trajik ölümü, eğitimin ve eğitimcilerin çocuklarımızın hayatlarındaki rolünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Dünkü SÖZCÜ’nün manşetinde vurguladığı gibi Türkiye, eğer Atatürk’ün yoluna sırtını dönmemiş olsaydı Enes, mutlu bir genç olarak yaşayacak, o ve akranları gelecek korkusuna kapılmayacaklardı.

Bugün sizlere, bir öğretmenin öğrencisi için neler yapabileceğini, hatta onu karamsarlığın ölümcül pençesinden nasıl kurtarabileceğini gösteren, çok çarpıcı bir olayı anlatacağım.

★★★

“30’lu yaşlardayım. Okulun ilk günü, tören bitti. Öğretmen ve öğrenciler, gürültü patırtı, itiş kakış arasında ve heyecan içinde okula giriyor. Okul kalabalık. 2000 mevcudumuz var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu’nun büyük suçu!.. 27 Ocak 2022 | 2.857 Okunma 100 yıllık geriye gidişin hikayesi!.. 26 Ocak 2022 | 415 Okunma Bu yazıyı bana Allah yazdırdı! 22 Ocak 2022 | 866 Okunma Tarımı mahvettik, enflasyon fırlayacak! 21 Ocak 2022 | 125 Okunma Çözülüm süreci! 20 Ocak 2022 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar