Hayal kırıklığı!..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu SÖZCÜ TV’den İpek Özbey’in “Yeni Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) belirlerken neleri dikkate aldınız?” sorusunu “Toplumun beklentilerini dikkate...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu SÖZCÜ TV’den İpek Özbey’in “Yeni Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) belirlerken neleri dikkate aldınız?” sorusunu “Toplumun beklentilerini dikkate aldım. Yenilenme istiyordu toplum, biz de bunu yaptık” diyerek cevaplamış.

Kılıçdaroğlu’nun bu söyleşideki açıklamalarını okurken, kendisine büyük destek vermiş bir gazeteci olarak seçim sonrası yaşadığım hayal kırıklığım daha da arttı.

Öncelikle şunu belirteyim; eğer Cumhurbaşkanı seçilmiş olsaydı, bu görevi dört dörtlük yapacağından en ufak bir kuşkum yoktu. O nedenle verdiğim destekten asla pişman değilim.

Hayal kırıklığımın izahına gelince;

Kemal Bey, seçimlerden birkaç gün sonra geniş bir basın toplantısı yaparak, sonuçları kendi bakış açısıyla değerlendirmeli, sandık güvenliğinden tutun da hile iddialarına kadar zihinlere takılan tüm soruları cevaplandırmalı ve bunun gerçek bir yenilgi olup olmadığı (yenilmek her zaman kaybetmek değildir) konusundaki kişisel yorumunu da toplumla paylaşmalıydı.

Aradan iki haftaya yakın bir süre geçmiş olmasına karşın, birkaç meslektaşımızla kısa süreli görüşmelerin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Harika bir eseri takdimimdir!... 24 Eylül 2023 | 112 Okunma Özgür Özel 15 Temmuz gecesi neredeydi?.. 23 Eylül 2023 | 6.925 Okunma Yılın gazetecisi ödülünü aldığı haberden mahkum oldu!.. 22 Eylül 2023 | 135 Okunma O odalar inşallah başlarına yıkılır!.. 21 Eylül 2023 | 1.180 Okunma Öğretmen atamalarında mülakat şoku!.. 20 Eylül 2023 | 281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar