Harika bir eseri takdimimdir!...

Dün gece yazar Hasan Baran’ın ‘Esirliğim İstanbul’ romanını okurken, Nobel ödüllü Orhan Pamuk’un ilk romanının başına gelenleri hatırladım.Bilmeyenlere anlatayım;Orhan Pamuk’un ilk eseri...

Dün gece yazar Hasan Baran’ın ‘Esirliğim İstanbul’ romanını okurken, Nobel ödüllü Orhan Pamuk’un ilk romanının başına gelenleri hatırladım.

Bilmeyenlere anlatayım;

Orhan Pamuk’un ilk eseri olan ‘Cevdet Bey ve Oğulları’, ‘Milliyet Roman Ödülü’nü kazandığı halde, 4 yıl boyunca hiçbir yayınevi kitabı basmamış. Orhan Pamuk o kadar zorlanmış ki, küçük bir tayyare kiralayıp İstanbullulara “Ödül Kazanmış Romana Yayıncı Aranıyor!” yazılı küçük el ilanları attırmayı bile düşünmüş.

Oysa ki Nobel Edebiyat Ödülü kazanarak dünyanın en iyi yazarları arasında gösterilen Orhan Pamuk’un yayınevi bulamayan bu ilk romanı, kendisi tanındıktan sonra en başarılı eserlerinden biri olarak tüm dünyada büyük beğeni gördü.

★★★

Demem o ki; bazı yazarlar çok iyi romanlara imza da atsalar, kendilerini ve eserlerini tanıtıp, okuyucuya ulaştırmakta çok güçlük çekiyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın en güzel ülkesi!.. 01 Aralık 2023 | 212 Okunma Atatürk’ün idama mahkum edildiği günler!.. 30 Kasım 2023 | 302 Okunma Padişah Vahdettin kaçtığı San Remo’da sefalet içinde mi yaşadı?.. 29 Kasım 2023 | 1.502 Okunma Devletin hazinesi adalettir!.. 26 Kasım 2023 | 307 Okunma Bilal Erdoğan ve arkadaşlarıyla yollarımız nerede kesişti?.. 25 Kasım 2023 | 1.938 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar