Gri liste!..

Türkiye’nin de kurucuları arasında yer aldığı 39 üyeli Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü (FATF), ülkemizi kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanıyla mücadelede yeterince çaba...

Türkiye’nin de kurucuları arasında yer aldığı 39 üyeli Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü (FATF), ülkemizi kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanıyla mücadelede yeterince çaba göstermediği gerekçesiyle “gri liste”ye aldı.

FATF Başkanı ve Alman Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Marcus Pleyer, gözlem listesine alınan en büyük ekonomi olan Türkiye’nin bankacılık, gayrimenkul, altın ve kıymetli taş ticareti alanındaki “ciddi gözetim ve denetim sorunlarını” gidermesi gerektiğini belirtti.

Gazeteler pek üstünde durmadılar ama bu yeni bir süreç değil.

★★★

Şöyle ki;

Yaklaşık 7 yıl önce, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Devlet Planlama Teşkilatı eski Müsteşarlarından İlhan Kesici, televizyon programıma konuk olmuş ve dünyanın en saygın dış politika dergisi “Foreign Affairs”in 23 Şubat 2014 tarihli makalesini, televizyon seyircilerine göstererek sormuştu:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altı delik ayakkabılı kaymakam adayı!.. 03 Aralık 2021 | 529 Okunma Buhran günlerinde futbol, sadece futbol değil çok şeydir!.. 02 Aralık 2021 | 96 Okunma Sözün bittiği yer!.. 01 Aralık 2021 | 221 Okunma Romancının çilesi!.. 28 Kasım 2021 | 101 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan F-16’lar karşılığında Başkan Biden’a ne verdi?.. 27 Kasım 2021 | 430 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar