Gidiyorlar çığlık çığlığa!...

Sözcü Gazetesi Yazarı Uğur Dündar'ın bugünkü (12.11.2022)''Gidiyorlar çığlık çığlığa!...'' başlıklı yazısı.

Dün sabah bilgisayarı açtığımda şimdi okuyacağınız mektupla karşılaştım.

“Değerli Uğur Abi,

Senin haberlerin ve televizyonlardaki ARENA programınla büyüyen birisiyim. Şu anda burslu olarak geldiğim Almanya’da doktora eğitimi alıyorum.

Her gün köşe yazılarını kaçırmadan okuyor ve çoğu zaman yazdıkların karşısında gözyaşlarımı tutamıyorum. Ülkesini her şeyden çok seven ve bu güzel vatana faydalı olmak için elinden geleni esirgemeyen bir yurttaş oldum hep. Ama bölüm birincisi ve fakülte birincisi olarak diploma aldığım üniversitede, senelerce sözleşmeli olarak çalıştıktan sonra işten çıkartıldım. Bu haksızlığa rağmen mücadeleden vazgeçmeyip, başka üniversitelerde de sözleşmeli olarak çalıştım. Bunları yaparken hep ülkemin bana bir noktada hak ettiğimi vereceğini düşündüm. Maalesef yanılmışım… Ne kadar gayret ettiysem olmadı. Sonunda yurt dışı bursuna başvurdum ve onu da kazandım. Şimdi buradayım, ancak hiç mutlu değilim.

Dün Atatürk hakkında yazılan neredeyse tüm köşe yazılarını buğulu gözlerle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanlık suçlarını ortaya çıkaran gazetecilerin başlarına neler geliyor? 09 Aralık 2022 | 125 Okunma Böyle öğretmenler de var... 08 Aralık 2022 | 358 Okunma Ne uğruna ödendi bunca ağır fatura?.. 07 Aralık 2022 | 310 Okunma Biz kardeşiz, el ele vermeliyiz!.. 04 Aralık 2022 | 163 Okunma Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? 03 Aralık 2022 | 839 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar