Gıda etiketlerinde gizlenen hastalıklar!..

Hiçbir tartışma ve oy mücadelesi, tüm yurttaşlarımızın yaşamlarını doğrudan ilgilendiren bu öneriyi dikkatlerden kaçırmamalı. Zira aşağıda sunacağım örnekler, TBMM...

Hiçbir tartışma ve oy mücadelesi, tüm yurttaşlarımızın yaşamlarını doğrudan ilgilendiren bu öneriyi dikkatlerden kaçırmamalı.
Zira aşağıda sunacağım örnekler, TBMM Başkanvekillerinden CHP’li Levent Gök’ün Meclis gündemine getirdiği önerinin hepimizin hayatı için taşıdığı vazgeçilmez önemi gözler önüne seriyor:
Biliyorsunuz, gıdaların etiketlerinde gördüğümüz, Avrupa’yı simgeleyen “E” harfli katkı maddelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Oysa bilinçli bir tüketici, etiketlere zorunlu olarak yazılan bu maddeleri tek tek okusa bile, onların sağlığımıza yaptığı olumsuz etkileri bilemiyor!..

★★★

Daha net anlatırsam…
Örneğin markete gittiniz ve şekerleme aldınız. Son kullanma tarihi henüz dolmamış olan ürünün etiketindeki bilgilerden, diğer katkı maddeleriyle birlikte renklendirme için E-110 kullanıldığını anladınız.
Etiketi okumanız ve E-110’u görmüş olmanız, size ne ifade eder?..
Eğer konunun uzmanı değilseniz, hiçbir şey!..
Oysa…
Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, E-110’un bilinçsiz ve çokça kullanılması, böbreklerde tümör oluşumunu tetikleyebiliyor!..

★★★

Ya da bir alışverişte E-120’ye rastlamanız, gıda teröründen korunmanız açısından neyi değiştirir? Yine hiçbir şeyi! Ama halk sağlığı için uğraş veren bilim insanlarına göre; bu renklendirici de çocuklarımızda giderek yaygınlaşan hiperaktiviteyi artırıp, alerjiye yol açabiliyor!..

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürt düşmanı kim?.. 17 Ekim 2019 | 533 Okunma Araplar bizi neden sattı diyenler bu tüfeğe iyi baksınlar!.. 16 Ekim 2019 | 1.746 Okunma Güzel ve yalnız ülkem!.. 13 Ekim 2019 | 429 Okunma Türkiye, Trump’ın üstümüze yıkmak istediği IŞİD sorumluluğuna şiddetle karşı çıkmalı!.. 12 Ekim 2019 | 322 Okunma Trump’ın Suriye’den çekilme kararı başkanlık seçimiyle bağlantılı!.. 11 Ekim 2019 | 640 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar