Ekrem İmamoğlu küresel bir proje mi?..

Beylikdüzü’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunda Twitter’deki takipçi sayısı 300 bin civarındaydı.

Adaylığının açıklanmasından bir süre sonra Beylikdüzü-Atatürk Kültür Merkezi’nde canlı yayın konuğumuz oldu. Benimle birlikte Şaban Sevinç, Ayşenur Arslan ve Tuba Emlek gibi, o tarihlerde Halk TV’nin önde gelen isimlerinin soru yönelttiği program sırasında, salonun arka sıraları ve balkon dolmamıştı!..

★★★

Aradan kısacık bir süre geçti.
Bugün Twitter’da 2,5 milyonu aşkın takipçisi var.
SÖZCÜTV için aynı salonda yaptığımız Halk Arenası’nda izdiham yaşandı, salon ve balkonda boş yer kalmadığı gibi, yüzlerce kişi ayakta izledi. Kalabalıktan fenalaşanlar oldu.

★★★

Karadeniz seyahatinde gördüğü ilgi ise, tek kelimeyle muhteşemdi.
Yolda, köyünde, baba ocağında ve konuşma yaptığı yerlerde toplanan yüz binlerin ortak yanı, siyasi aidiyetleri değil, “Rum” yakıştırması yapılarak izzeti nefisleriyle oynanan Karadenizli yurttaşlarımız olmalarıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Askıda aşı!.. 21 Ocak 2021 | 128 Okunma Karanlığın kuvveti!.. 20 Ocak 2021 | 230 Okunma Don Jose De Toledo En Salinas!.. 17 Ocak 2021 | 100 Okunma Olmak ya da olmamak!.. 16 Ocak 2021 | 117 Okunma Bakan Koca, aşı anlaşması belgelerini kamuoyuyla paylaşmalı!.. 15 Ocak 2021 | 163 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum