Ekrem İmamoğlu küresel bir proje mi?..

Beylikdüzü’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunda Twitter’deki takipçi sayısı 300 bin civarındaydı.

Adaylığının açıklanmasından bir süre sonra Beylikdüzü-Atatürk Kültür Merkezi’nde canlı yayın konuğumuz oldu. Benimle birlikte Şaban Sevinç, Ayşenur Arslan ve Tuba Emlek gibi, o tarihlerde Halk TV’nin önde gelen isimlerinin soru yönelttiği program sırasında, salonun arka sıraları ve balkon dolmamıştı!..

★★★

Aradan kısacık bir süre geçti.
Bugün Twitter’da 2,5 milyonu aşkın takipçisi var.
SÖZCÜTV için aynı salonda yaptığımız Halk Arenası’nda izdiham yaşandı, salon ve balkonda boş yer kalmadığı gibi, yüzlerce kişi ayakta izledi. Kalabalıktan fenalaşanlar oldu.

★★★

Karadeniz seyahatinde gördüğü ilgi ise, tek kelimeyle muhteşemdi.
Yolda, köyünde, baba ocağında ve konuşma yaptığı yerlerde toplanan yüz binlerin ortak yanı, siyasi aidiyetleri değil, “Rum” yakıştırması yapılarak izzeti nefisleriyle oynanan Karadenizli yurttaşlarımız olmalarıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçekle yüzleşmek!.. 23 Ekim 2019 | 506 Okunma Efsanenin doğuşu!.. 20 Ekim 2019 | 358 Okunma Roma İmparatoru Trump!.. 19 Ekim 2019 | 241 Okunma O kahraman generali bir de benden dinleyin!.. 18 Ekim 2019 | 1.402 Okunma Kürt düşmanı kim?.. 17 Ekim 2019 | 545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum