Ekonomideki borç batağını Yeşilçam filmleriyle anlatmak!..

Türk ekonomisi bağımsız uzmanların “buhran” olarak niteledikleri çok zorlu bir süreçten geçiyor.Doğru Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası dostum, bana...

Türk ekonomisi bağımsız uzmanların “buhran” olarak niteledikleri çok zorlu bir süreçten geçiyor.

Doğru Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası dostum, bana gönderdiği mektubunda, Türkiye’nin cari açık sorunu ile içine düştüğü borç batağını, yıllar önce çekilen Yeşilçam filmleriyle bakın nasıl anlatıyor:

★★★

“Sevgili Uğur,

Son ‘Demokrasi Arenası’ programında Yeşilçam’ın önemli yapımcılarından Abdurrahman Keskiner’in evinde, Türk sinemasının dev ismi Türkan Şoray, müzik-sinema dünyamızın bir başka değerli ismi Emel Sayın ve büyük mizah ustası Müjdat Gezen’le buluşmanızdan bahsetmiştin.

Seninle hep ekonomi üzerine dertleşiyoruz, Türkiye’yi bir uyuşturucu bağımlısı gibi, dış borç bağımlısı haline sokan hastalıklı yapıyı, esasında Yeşilçam, yıllar önce birçok filmde anlatmıştı. Hemen hemen herkes, şu senaryoyu hatırlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul’un ballı kaynakları!.. 15 Ekim 2021 | 211 Okunma Ekonomideki borç batağını Yeşilçam filmleriyle anlatmak!.. 14 Ekim 2021 | 154 Okunma Ekrem İmamoğlu neden çok seviliyor? 13 Ekim 2021 | 830 Okunma Kılıçdaroğlu’ndan siyasi cinayetler uyarısı!.. 09 Ekim 2021 | 137 Okunma Cumhuriyetçiler yurt sorununu çözmek için neyi bekliyorlar? 08 Ekim 2021 | 165 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar