Ekonomide yangın tehlikesinden önce son uyarı!..

Topluma söyleyecek yeni bir hikâyesi kalmayan AKP, 20 yıllık iktidarının en zor dönemini yaşıyor.Çünkü tüm dünyada para bolluğunun yaşandığı, sıcak paranın, bizim gibi gelişmekte olan...

Topluma söyleyecek yeni bir hikâyesi kalmayan AKP, 20 yıllık iktidarının en zor dönemini yaşıyor.

Çünkü tüm dünyada para bolluğunun yaşandığı, sıcak paranın, bizim gibi gelişmekte olan ülkelere aktığı yıllar gerilerde kaldı.

Bu paraların kalıcı, üretim, istihdam ve ihracat arttırıcı yatırımlara kanalize edilmemesi ve yapısal reformların gerçekleştirilmemesi nedeniyle AKP değirmeninin suyu tükendi, bol keseden harcanan paralar eriyip bitti.

Döviz rezervinin eksi bakiye vermesinin de etkisiyle, AKP’nin ekonomide oyun alanı iyice daraldı.

İktidar değişikliğinde bile koltuğunu koruması gereken Merkez Bankası başkanlarını sık sık değiştirmek, çözüm getirmediği gibi, kuruma duyulan güveni temelden sarstı.

Enflasyondan daha fazla faiz vermeyi taahhüt eden son Merkez Bankası Başkanı Prof. Şahap Kavcıoğlu, ağız değiştirip “Çekirdek enflasyon o kadar da yüksek değil” demeye başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi liginde Faroe Adaları’nın altına düşer gibi düştük!.. 01 Ekim 2022 | 98 Okunma Süfli (!) heves... 30 Eylül 2022 | 161 Okunma Aydınlık yarınlara ulaşmak çok mu zor?.. 29 Eylül 2022 | 133 Okunma Bitsin artık bu çile! 28 Eylül 2022 | 104 Okunma Yüzyılın doktoruna vefa ve saygı!.. 25 Eylül 2022 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar