CHP ‘Anketlerde birinci çıkmazsam çekilirim’ diyen Gökmen Ulu’yu aday göstermedi!..

Sözcü yazarı Uğur Dündar bu hafta 'CHP ‘Anketlerde birinci çıkmazsam çekilirim’ diyen Gökmen Ulu’yu aday göstermedi!..' başlıklı yazısını kaleme aldı.

“(...) Düşünce ve basın özgürlüğü ile çağdaş demokrasi uğruna ağır bedeller ödeyen Gökmen Ulu kardeşim, geçenlerde hayatının en önemli ve zor tercihlerinden birini yaptı. Halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet ederken, bir adım daha atıp, halka hizmete karar verdi.

Bu amaçla doğup büyüdüğü yer olan İzmir-Dikili’de, CHP’den belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

★★★

Tertemiz ve dupduru bir geçmişe sahip bulunmasının yanı sıra, okuyan, araştıran, proje üreten, insanları ötekileştirip ayrıştırmayan, çalışkan ve yaratıcı bir kişilik olan sevgili Gökmen, tüm aday adaylarına örnek olacak bir davranışta da bulundu.

“Hiç kimseden ayrıcalık talep etmiyorum. Dikili’deki aday adayları için bir anket yapılsın. Eğer bu anketten açık ara birinci çıkmazsam, adaylıktan hemen çekileceğim” dedi.

Böylece onun dürüstlüğüne ve başarılı olacağına yürekten inanan bizlerin kendisine güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gösterdiği gibi, geleceğin “efsane belediye başkanı” olma yolunda da ilk onurlu adımı attı.


Keşke her aday adayı böyle meydan okuyabilse!..

Yolun ve bahtın açık olsun değerli kardeşim...”

★★★

7 Aralık 2023 tarihli yazımı yukarıdaki satırlarla bitirmiştim.

Aradan geçen süre içinde Gökmen, anketlerde önde çıktığı gibi, aday gösterilip seçildiği takdirde Dikili’de, kendisi gibi sevilen, saygın isimlerden oluşan ekibiyle geliştirdiği projeleri de şöyle açıkladı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
7 Aralık 2016 günü saat 13.59’da açılacağı müjdelenen Melen Barajı’na ne oldu?.. 28 Şubat 2024 | 51 Okunma Almanya’daki gurur tablosu... 24 Şubat 2024 | 116 Okunma Efsanevi CHP belediye başkanının sarsıcı istifa mektubu 16 Şubat 2024 | 2.780 Okunma Erzincan felaketinin sorumlularını açıklıyorum!.. 15 Şubat 2024 | 699 Okunma Kutuplaştırmaya karşı bütün vatandaşları kucaklayan “vicdan kardeşliği” İmamoğlu’na yeniden kazandıracak!.. 10 Şubat 2024 | 153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar