Bin kişiyi öldürmüş olabilirim!..

Siyasetçiler omuzları üzerinde yükselirken, onlar düştüler!..

“Susurluk Çetesi”nden yargılanıp 4 yıl hapis cezası alan eski özel harekatçı polislerden biri olan Ayhan Çarkın'ı ilk tanıdığımda “Acaba hep böyle biri miydi?” diye düşünmüştüm. Zira Susurluk davasındaki görüntülerine bakarken, biraz muzip, ele avuca sığmayan, gözleriyle çok şey anlatan biri izlenimini bırakıyordu bende. Oysa aynı davada yargılanan arkadaşı Oğuz Yorulmaz'ı ilk gördüğümde  “Bu adam tavuk bile kesemez”duygusuna kapılmıştım. Sanki hayatın yanlış bir yerinde durmuş gibiydi. Bırakın onca insanı öldürmeyi, o hüzünlü yüz ifadesiyle polis bile olmaması gerekirdi diye düşünmüştüm. Bana göre ekibin en zayıf halkasıydı. Nitekim bir kavga sırasında vurulup, genç yaşta hayatını kaybetti. Evladının ardından ağlayan anneside “Ben çocuğumu devlete tertemiz teslim ettim, ama onu çeteci yaptılar” diyordu.

★★★

Merhum Oğuz Yorulmaz'ın annesi Nurhan Hanımla yaptığımız röportajın ardından “Susurluk Çetesi” davasında birlikte yargılandığı diğer arkadaşlarını arayıp, onlarla da konuşmak istemiştik. ARENA'dan usta soruşturmacı gazeteci kardeşim Hatice Demircan, Ayhan Çarkın'la bir ön görüşme yapmıştı.

......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Paramount Otel skandalında yeni sayfa!.. 19 Haziran 2021 | 1.534 Okunma Dolmabahçe Sarayı'nda som altından vazolar var mıydı?.. 18 Haziran 2021 | 694 Okunma 10 milyon Euro’luk haraç istendi mi?.. 17 Haziran 2021 | 3.430 Okunma İzninizle... 16 Haziran 2021 | 128 Okunma Salgında son durum!.. 13 Haziran 2021 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar