Beka oldu şaka!..

Önceki gece tüm yandaş kanallar, 31 Mart’a kadar “beka tehdidi” olarak gösterdikleri İmralı’daki Abdullah Öcalan’ın, yani terör örgütü liderinin propagandasını yaparak, bir bakıma Ekrem İmamoğlu’nun bu seçimi kazandığını ilan etmiş oldular!..

Öyle ki daha düne kadar CHP’yi PKK ile yapışıkmış gibi göstererek, Ekrem İmamoğlu’nu destekleyenleri vatan haini ilan edenler, Anadolu Ajansı eliyle servis edilen “Öcalan Kürt seçmenin tarafsız kalmasını istedi” içerikli habere, sanki bir can simidiymiş gibi balıklama atladılar!..
Anlaşılan o ana kadarki kumpaslar ve iftiraların İmamoğlu aleyhine işlemediği görülmüş, gözü kara bir şekilde Öcalan’ın açıklamasına sığınılmıştı.
Ondan medet umulurken Kürt seçmen yurttaşlarımızın tercihlerine de saygısızlık yapılmıştı!..
Evet düne kadar devlet için beka sorunu olan Öcalan gitmiş, İstanbul’daki AKP hakimiyetinin devamını sağlayacak bir “beka umudu” gelmişti!..

★★★

Aylardır tüm devlet gücünün kullanılmasıyla sürdürülen kara propagandaların, kumpas ve iftiraların, işi Pontus’a, Sisi’ye kadar götüren akıl tutulmalarının nedeni çok açık:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürk Mantolu Madonna!.. 27 Ocak 2021 | 99 Okunma Uğur Mumcu’lar ölmez!.. 24 Ocak 2021 | 115 Okunma 70’li yıllar!.. 23 Ocak 2021 | 212 Okunma Bir gün mutlaka döneceğim!.. 22 Ocak 2021 | 263 Okunma Askıda aşı!.. 21 Ocak 2021 | 276 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar