Aziz Nesin bakkalda!..

Bakkal dükkanında Aziz Nesin kitapları satılır mı? Hem de soğuk savaş rüzgarlarının tüm şiddetiyle estiği 60’lı yıllarda!.. Biz sattık!.. Daha doğrusu satmayı denedik.

Babam, 33 yıl çalıştığı Emniyet Teşkilatı’ndan emekliye ayrıldığında hep hayalini kurduğu bakkallığa başlamıştı.
Kocamustafapaşa’daki avuç içi kadar mekanda çeşitli ürünlerle birlikte kitapların da satılabileceğini düşünmüş ve baş köşeye Aziz Nesin’in eserlerini yerleştirmişti.
Veresiyecilerin borç takmaları nedeniyle kısa sürede iflas ederek kapatmak zorunda kaldığımız dükkanın biz çocuklarına tek yararı, sinek avladığımız saatlerde bol bol Aziz Nesin kitapları okumamız olmuştu!..

★★★

Hiç unutmuyorum, bir akşam üstü yine kitap okurken; fötr şapkalı, siyah gözlüklü, pardesüsünün yakaları kalkık, filmlerdeki hafiyelere benzeyen bir adam geldi. Adımı, soyadımı, dükkanın sahibini  sordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Libya ile mutabakat muhtırası imzalanması önemli bir gelişme 14 Aralık 2019 | 254 Okunma Devletin hafızası olan kurumların yerini danışmanlar almamalı!.. 13 Aralık 2019 | 373 Okunma Babalar ve çocukları!.. 12 Aralık 2019 | 456 Okunma Dolandırıcılık!.. 11 Aralık 2019 | 445 Okunma İzninizle 27 Kasım 2019 | 306 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar