Atatürk din düşmanı değil büyük bir din dostuydu!..

Son günlerde kimi meczuplar, kendilerini koruyup kollayan odaklardan aldıkları gazla, vatanı düşman işgalinden kurtarıp bağımsızlığımızı sağlayan, bu nedenle her şeyimizi borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ve iftira yarışı içindeler.

Aşağıdaki satırlar bu gerçeği Atatürk ve asıl din düşmanlarının suratlarına bir tokat gibi çarpmak amacıyla yazılmıştır:

★★★

Atatürk, dini değil; kimi çevrelerin halka din diye yutturdukları şeyi sevmedi.​

Din​; insanı iyiye, güzele, doğruya sevk etmek için Allah’ın peygamberleri aracılığı ile bildirdiği ilahi kurallar bütünü ve her şeyden önce de güzel ahlâk demek olduğuna göre; öyle bir şeyi, öyle bir din anlayışını sevemezdi zaten.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu ve vizyonunu nasıl tasarladı? 28 Ekim 2020 | 20 Okunma Bakakaldık giden efsanenin ardından masmavi sonsuzluğa 25 Ekim 2020 | 143 Okunma Grip aşısı olmaya giderken Covid’e yakalatan sağlık sistemi!.. 24 Ekim 2020 | 352 Okunma TSK’nın 26. Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ açıkladı: Benim en büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek 23 Ekim 2020 | 1.006 Okunma Utanç verici bir Türkiye gerçeği!.. 22 Ekim 2020 | 842 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar