Arka sokaklar!..

Pazar günü FOX TV’de yayınlanan “Fulya İle Umudun Olsun” programının çekimlerine katılmak için İstanbul’un tarihi semtlerinden Zeyrek’e gittim.Vefa Lisesi’nde okuduğum yıllardan avucumun içi...

Pazar günü FOX TV’de yayınlanan “Fulya İle Umudun Olsun” programının çekimlerine katılmak için İstanbul’un tarihi semtlerinden Zeyrek’e gittim.

Vefa Lisesi’nde okuduğum yıllardan avucumun içi gibi bildiğim daracık sokakların birindeki mahalle bakkalının veresiye defterini kapatmadan önce, yoksulluğun kol gezdiği bazı evlere konuk olduk.

Tanığı olduğumuz sefaleti sözcüklerle anlatamam!

Pazar çöplerinden topladıkları artıklarla ve nispeten daha iyi durumdaki komşuların getirdikleriyle geçindiklerini söyleyen insanlara bir dokunduk, bin ah işittik!

Bomboş dolaplar, kemirilmiş kuru ekmekler, kiremit yerine yırtık brandalarla kaplanmış çatılar, buz gibi soğuk ve rutubetli odalara serilmiş yer yatakları, bırakın depremi, dokunsanız yıkılacakmış gibi duran eğreti duvarlar… En düşüğü ayda 650-1.000 lira arasında olan ve hiç ödenemeyen kiralar!..

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir kar tanesinin çığa dönüşümü... 04 Aralık 2021 | 92 Okunma Altı delik ayakkabılı kaymakam adayı!.. 03 Aralık 2021 | 560 Okunma Buhran günlerinde futbol, sadece futbol değil çok şeydir!.. 02 Aralık 2021 | 97 Okunma Sözün bittiği yer!.. 01 Aralık 2021 | 222 Okunma Romancının çilesi!.. 28 Kasım 2021 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar